אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ישראל דובאי

מנהלת חברת השמה בדובאי: הייטקיסטים - בואו לעבוד באמירויות

רוז׳יאנה צ׳אבלי מחברת ERC אינטרנשיונל, שנשכרה על ידי האמירויות לגייס הייטקיסטים מישראל, דיברה בוועידת ישראל דובאי הראשונה: "אחד הנושאים החמים היום הוא כיצד להביא לפה כשרונות ישראליים, בעיקר בצד הטכנולוגי". לדבריה, לאמירויות יש הרבה מה להציע בתחום הלייפסטייל - "זו נקודה אטרקטיבית לכל מי שיהיה מעוניין לעבור לפה"

28.11.2020, 10:00 | סופי שולמן

ייתכן שכבר בשנה הבאה נוכל לראות מהנדסים ישראלים עובדים בדובאי, כך מעריכה רוז׳יאנה צ׳אבלי, מנכ"לית חברת ההשמה ERC אינטרנשיונל הפועלת בדובאי שהשתתפה בוועידת ישראל דובאי הראשונה. "אנחנו מנסים למצוא פתרונות HR סביב זה, ואחד הנושאים החמים היום הוא כיצד להביא לפה כשרונות ישראליים, בעיקר בצד הטכנולוגי", ציינה. לדבריה, הישראלים יוכלו להשתלב בשוק העבודה של דובאי, שם מחפשים בעיקר בעלי ידע ומיומנות טכנולוגית וגיוון. "הצד הטכני חייב להיות מושלם", הדגישה. "מה שעוד יוסיף טעם זה עניין הגיוון, והישראלים מגיעים מרקע אתני מגוון, אז אני חושבת שזו תהיה התאמה הולמת כשמסתכלים על הדמוגרפיה של איחוד האמירויות, שם אנשים מגיעים מכל מקום". לתשומת לב הישראלים שמעוניינים לעבור, צ'אבלי ציינה כי לאמירויות יש הרבה מה להציע בתחום הלייפסטייל. "זו נקודה אטרקטיבית לכל מי שיהיה מעוניין לעבור לפה", הסבירה.

קראו עוד בכלכליסט

בענייני שכר, צ'אבלי ממליצה לעבוד דווקא בחברה ממשלתית, שם לדבריה המשכורות נוטות להיות גבוהות יותר מאשר בסקטור הפרטי. "השכר משתנה בין חברות פרטיות ומשרדים ממשלתיים וסמי ממשלתיים, והשכר הגבוה יותר הוא קרוב לוודאי בצד הממשלתי", הסבירה. עם זאת, לדבריה בחברות בינלאומיות כמו גוגל ומיקרוסופט שפועלות באמירויות, השכר זהה לרמות שמשלמים במשרדים שלהם בשאר העולם. "חברות בינלאומיות באופן כללי משלמות היטב, והן יהיו מתואמות עם מדינות אחרות בכל הקשור למשכורת", הוסיפה. יתרון נוסף שהיא מציינת לטובת העבודה באמירויות הוא שאין בדובאי מע"מ: "זו סביבה פטורה ממס, מה שמוסיף ערך משל עצמו".

רוז׳יאנה צ׳אבלי, צילום: עמית שעל רוז׳יאנה צ׳אבלי | צילום: עמית שעל רוז׳יאנה צ׳אבלי, צילום: עמית שעל

בנוסף לעזרה במציאת עובדים ישראלים לחברות הפועלות באמירויות, המשרד שהקימה צ'אבלי לפני ארבע וחצי שנים מציע עזרה לחברות ישראליות שרוצות להתחיל ולפעול באמירויות. השירותים שהיא מציעה כוללים מציאת עובדים מקומיים, הנפקת ויזות וסיוע בכל ההיבטים המשפטיים. "אנחנו מספקים את כל השירותים", הבטיחה. בשלב זה היא עובדת עם שותפים בארץ לשם מציאת העובדים, אך שוקלת לפתוח משרד בישראל במחצית הראשונה של השנה האה. במקביל, החברה שלה מנסה למצוא פתרונות בישראל לעבודה מרחוק, זאת מכיוון שלדבריה יש בעיה במציאת עובדים מוכשרים "לא רק בישראל אלא בכל השווקים המתעוררים"

בתשובה לשאלה האם להערכתה בשנה הבאה כבר יהיו מהנדסים ישראלים בדובאי ענתה "בהחלט כן, זה מה שאנחנו מחפשים", ואף הוסיפה שיש לה כבר לקוח שמחפש מהנדסי נתונים ומידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות