אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשויות הבריאות בשוויץ נגד הופעות כלי נשיפה: "מגדיל את הסיכון להידבקות" צילום: אי אף פי

דיווח שוטף

רשויות הבריאות בשוויץ נגד הופעות כלי נשיפה: "מגדיל את הסיכון להידבקות"

בשוויץ חוששים מהופעות כלי הנשיפה הנפוצות בחג המולד; דיווח: האקרים צפון קוריאנים ניסו לפרוץ למערכות חברת אסטרזניקה, עם זאת מסתמן שהניסיון נכשל; נחשפו קברי חורפנים שהומתו בדנמרק לפני שבועיים מחשש שיביאו להפצת מוטציה של הקורונה - עתה קיים חשש מזיהום; שיא נדבקים באינדונזיה

27.11.2020, 19:54 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:00 - רשויות הבריאות בשוויץ נגד הופעות כלי נשיפה: "מגדיל את הסיכון להידבקות"

"לשיר יחד ולנגן על כלי נשיפה יכול להגדיל את הסיכון להידבקות בקורונה", כך הזהיר המשרד הפדרלי לבריאות הציבור בשוויץ את הציבור. הופעות כלי נשיפה הן בדרך כלל מראה נפוץ באירועי חג המולד במדינה. במקום זאת ממליצה שוויץ לאזרחיה - "האזינו למוזיקת ​​חג המולד במערכת הסטריאו שלכם".

"עדיף לברך אחרים מרחוק ולוותר על חיבוקים ונשיקות," הוסיף המשרד. ההנחיות השוויצריות הנוכחיות כבר מגבילות התכנסויות חברתיות לעשרה אנשים. תחת הסעיף "טיפים לחגים" שפרסמה הרשות היא הציעה לפתוח את החלון כל שעה-שעתיים במשך 5-10 דקות, והוסיפה: "זה הכי פשוט אם אדם אחד יהיה אחראי על האוורור".

15:30 - דיווח: האקרים צפון קוריאנים ניסו לפרוץ למערכות חברת אסטרזניקה

האקרים, ככל הנראה מצפון קוריאה, ניסו בשבועות האחרונים לפרוץ למערכות של יצרנית התרופות הבריטית אסטרזניקה שעובדת על ייצור חיסון לקורונה. כך אמרו שני גורמים המעורים בפרטים לסוכנות הידיעות רויטרס. מסתמן שהניסיון לא הצליח.

 ההאקרים, כך לפי הגורמים, התחזו למגייסי עובדים ברשת לינקדאין ובוואטסאפ, ופנו לעובדי החברה בהצעות עבודה מזויפות עם מסמכים שבהם נשתל קוד שאפשר להאקרים לקבל גישה למחשבי העובדים. הגורמים אמרו כי אופן הפעולה תואם את זה של האקרים צפון קוריאנים מהעבר.

13:50 - שיא נדבקים באינדונזיה

הרשויות באינדונזיה דיווחו על מספר שיא של 5,828 נדבקים חדשים ביום ו-169 מתים. פירוש הדבר כי המספר הכולל של נדבקים במדינה עומד על 522,581 והמתים על 16,521 – הנתונים הגבוהים ביותר בדרום מזרח אסיה.

11:40 - קברי חורפנים שהומתו נחשפו בדנמרק

מאות חורפנים מתים שנקברו בקברים ההמונים בדנמרק נחשפו. מוקדם יותר החודש, הממשלה במדינה החליטה להמית את כל האוכלוסיה כדי למנוע התפשטות מוטציה של נגיף הקורונה.

חורפנים בדנמרק, צילום: גטי חורפנים בדנמרק | צילום: גטי חורפנים בדנמרק, צילום: גטי

תושבים התלוננו לגבי סיכונים בריאותיים בעקבות כך שגופות חלק מהחורפנים נחשפו פחות משבועיים לאחר שנקברו בקברים רדודים במערב דנמרק. החורפנים נקברו בבורות בעומק של 2.5 מטרים, כך לפי מנהל הווטרינריה והמזון הדני. לפי הרשויות, אין סכנת הידבקות מהקברים אך התושבים חוששים מזיהום מקור מים ורחצה המרוחק פחות מ-200 מטרים מהקברים ההמוניים.

09:15 - הקורונה באוקראינה: שיא במספר הנדבקים היומי

ביממה האחרונה אובחנו באוקראינה 16,218 נדבקים חדשים בקורונה. כך דיווח משרד הבריאות בקייב. מדובר בשיא במספר הנדבקים היומי במדינה מפרוץ המגפה. 693,407 בני אדם באוקראינה אובחנו כחולים בנגיף עד כה, ומניין המתים מסיבוכיו עומד במדינה על 11,909.

 

08:00 - גרמניה חצתה את רף מיליון הנדבקים בקורונה

גרמניה דיווחה כי ביממה החולפת אובחנו בקורונה 22,806 בני אדם, מה שמעלה את מספר הנדבקים הכולל במדינה מפרוץ המגפה ל-1,006,394. לפי נתונים שנמסרו ממכון רוברט קוך, שמפרסם מידי יום את נתוני הקורונה במדינה, 426 חולי קורונה מתו מסיבוכי הנגיף ביממה האחרונה. מניין המתים הכולל מהנגיף בגרמניה עומד על 15,586.

חנות סגורה בגרמניה, צילום: AP חנות סגורה בגרמניה | צילום: AP חנות סגורה בגרמניה, צילום: AP

במקביל, יש מי שמסרב להתרגש: נשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו, אמר כי הוא לא מתכוון לקבל חיסון נגד נגיף הקורונה. "אני לא הולך להתחסן, זו זכותי", אמר הנשיא בהצהרה ששודרה ברשתות החברתיות. בנוסף אמר הנשיא כי ככל הנראה הקונגרס הברזילאי לא יחייב את אזרחי המדינה להתחסן. בשידור בולסונרו אף הטיל ספקות ביעילות עטיית מסכות, ורמז כי קיימות מעט הוכחות ברורות לכך שהן תורמות לבלימת העברת הנגיף. הנשיא אומר את הדברים לאחר שבברזיל אובחנו ביממה האחרונה 37,614 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, ו-691 בני אדם מתו ממנו. כך עדכן משרד הבריאות במדינה. יום קודם לכן אובחנו 37,672 נדבקים ומתו 698 חולים. מפרוץ המגפה אובחנו במדינה 6,204,220 נדבקים, מהם 171,460 מתו.

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח כי ביממה האחרונה אובחנו במדינה 8,107 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, ו-645 בני אדם מתו ממנו. יום קודם לכן אובחנו 10,335 נדבקים ומתו 858 חולים. מפרוץ המגפה אובחנו במקסיקו 1,078,594 נדבקים, ומניין המתים עומד על 104,242

בתוך כך כלי התקשורת בדרום קוריאה דיווחו כי האקרים מצפון קוריאה ניסו לפרוץ למחשבי חברות דרום קוריאניות שמפתחות חיסונים לנגיף הקורונה, אך סוכנות הביון המקומית סיכלה ניסיונות אלה. הא טאי-קונג, חבר בוועדת המודיעין בפרלמנט של דרום קוריאה, אמר כי לא נגרם נזק מניסיונות הפריצה. בשבוע שעבר הודיעה חברת "מיקרוסופט" כי האקרים שעובדים עבור רוסיה וצפון קוריאה ניסו לפרוץ לרשתות של שבע חברות תרופות ומפתחי חיסונים בדרום קוריאה, קנדה, צרפת, הודו וארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות