אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש נענה לבקשת מבנה: אילץ את סלע נדל"ן לכנס אסיפת בעלי מניות צילום: תומר לוי

ביהמ"ש נענה לבקשת מבנה: אילץ את סלע נדל"ן לכנס אסיפת בעלי מניות

זאת במטרה לדון בהצעת הרכש שהציעה קבוצת מבנה בראשות דודו זבידה, ולאחר שסלע חששה כי היענות להצעה זו תביא להעמדת חובותיה לפירעון מיידי; המחוזי בת"א קיבל את הבקשה והורה לכנס את האסיפה עד ה-3 בינואר, ובלבד שגופים נוספים יוכלו להתמודד גם הם על הרכישה

27.11.2020, 14:37 | גולן חזני וחזי שטרנליכט
בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה היום (ו') לבקשת קבוצת מבנה וחייב את דירקטוריון סלע נדל"ן לכנס אסיפה של בעלי המניות שלה לדיון בבקשת הרכש שהציעה הראשונה. על הדירקטוריון להוציא את הזימון לאסיפה עד יום ראשון, ולקיימה בפועל עד ה-3 בינואר. 

קראו עוד בכלכליסט

מבנה הגישה הצעת רכש להשתלטות על סלע נדל"ן לאחר שרכשה 6% ממניותיה מידי הפניקס. ההצעה של מבנה היתה ל-1.3 מיליון שקל לכל מניות החברה שאינן ברשותה.

דודו זבידה, צילום: תומר לוי דודו זבידה | צילום: תומר לוי דודו זבידה, צילום: תומר לוי

סלע נדל"ן היא קרן השקעות בנדל"ן שמנוהלת בידי גדי אליקם ושמואל סלבין.

דירקטוריון סלע ניסה להתחמק מהכינוס בטענה כי הדבר מסכן את החברה בהעמדה של כל חובותיה לפירעון מיידי. מבנההמנוהלת בידי דודו זבידה לא ויתרה, טענה כי סלע מנסה לטרפד את הצעת הרכש ופנתה לבית המשפט במטרה שיחייב את סלע לכנס את האסיפה. כדי להשתלט על קרן ריט כדוגמת סלע נדל"ן יש צורך קודם כל לזמן את בעלי המניות באסיפה שבה ישנו את התקנון שיאפשר את המהלך על ידי הפיכתה לחברת נדל"ן "רגילה". הרוב הנדרש לכך הוא משמעותי – 75% מבעלי המניות.

במבנה טענו בין היתר כי "מטרתה של הימנעות הדירקטוריון מדעת לזמן את האסיפה המיוחדת היא להכשיל את הצעת הרכש". בסלע ציינו בתגובה כי "החברה דוחה את טענות המציעה המפורטות בבקשה משום שקיים חשש כבד שיש בהחלטות שמבקשת המציעה (מבנה, ח"ש) להעלות לאסיפה הכללית כדי לפגוע באינטרסים של החברה ובעלי מניות החברה".

השופט מגן אלטוביה קיבל היום כאמור את הבקשה והורה לסלע לכנס את האסיפה, ובלבד שגופים נוספים החפצים בכך יוכלו להגיש הצעת רכש גם הם. השופט ציין בהחלטתו "בשוקלי את החשש של הדירקטוריון מנזקים לכאוריים שיגרמו לקרן בשל עצם זימון האסיפה הכללית לעומת הנזק הוודאי שיגרם לבעלי המניות מפקיעת הצעת הרכש ואובדן זכותם להחליט באשר לאחזקותיהם אם תזומן האסיפה בתום 21 הימים הקבועים בחוק, הרי שהנזק הוודאי האמור מטה הכף במובהק לקבלת הבקשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות