אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מטבע הקריפטו של פייסבוק ליברה יושק בתחילת ינואר צילום: רויטרס

דיווח: מטבע הקריפטו של פייסבוק ליברה יושק בתחילת ינואר

על פי דיווח של הפייננשל טיימס, איגוד ליברה שבסיסו בז'נבה מתכוון להשיק מטבע דיגיטלי שיהיה צמוד לדולר. מדובר בצמצום משמעותי נוסף בתוכנית של פייסבוק להנפיק סדרה של מטבעות דיגיטלים, שזכתה לביקורת פוליטית וחששות רגולטוריים

27.11.2020, 17:11 | שירות כלכליסט

ליברה, מטבע הקריפטו שמפתחת פייסבוק, יושק לפי התכניות בתחילת ינואר, כך מדווח הפייננשל טיימס המתבסס על אנשים המעורים בנושא שביקשו להישאר בעילום שם. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי אחד המקורבים, איגוד ליברה (Libra Association), שבסיסו בז'נבה ותפקידו להנפיק ולנהל את המטבע, מתכוון להשיק מטבע דיגיטלי הצמוד לדולר. המהלך ייצג צמצום משמעותי נוסף בתכניות השאפתניות המקוריות. 

מטבע ליברה של פייסבוק, צילום: facebook מטבע ליברה של פייסבוק | צילום: facebook מטבע ליברה של פייסבוק, צילום: facebook

פייסבוק חשפה את התכניות למטבע הליברה בשנה שעברה, אך שינתה אותן לגרסה מצומצמת יותר לאחר שרגולטורים ובנקים מרכזיים ברחבי העולם הביעו חששות שהמטבע יערער על היציבות הפיננסית ויפגע בסמכויות המוסדות המרכזיים לפקח על הכסף.

לפי הדיווח, באיגוד ליברה, שפייסבוק היא אחת מ-27 החברות בו, התכוונו לבקש אור ירוק מרגולטור שוק ההון בשוויץ להנפיק סדרה של מטבעות דיגיטליים יציבים (stablecoins) הצמודים למטבעות מסורתיים, וכן טוקן (token) המבוסס על המטבעות היציבים הצמודים למטבעות רגילים.

אולם, במסגרת התכנית הנוכחית, מטבעות אחרים המוצמדים למטבעות מסורתיים וכן הטוקן יושקו רק בשלב מאוחר יותר.

מליברה לא הגיבו על הדיווח.

הרגולטור השוויצרי (FINMA) חזר על הצהרתו מאפריל שבה אישר כי ליברה הגישה בקשה לקבלת רישיון כאמצעי תשלום. מטבעות יציבים נועדו להימנע מהתנודתיות האופיינית לרוב למטבעות דיגיטליים כמו הביטקוין, כך שבתיאוריה הם מתאימים יותר לתשלומים והעברות כספיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות