אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: בעלת השליטה ברשת טופשופ העולמית על סף קריסה צילום: בלומברג

דיווח: בעלת השליטה ברשת טופשופ העולמית על סף קריסה

לפי הבי.בי.סי, ארקדיה של סר פיליפ גרין - השולטת ברשתות טופשופ, ברטון ודורותי פרקינס - נמצאת במשבר עמוק, על סף חדלות פירעון; גרין מנסה ללוות 30 מיליון ליש"ט כדי לאפשר לחברה מרווח נשימה עד חג המולד, בינתיים ללא הצלחה

27.11.2020, 20:52 | שירות כלכליסט

האימפריה הקמעונאית של סר פיליפ גרין, ארקדיה, הכוללת את רשתות טופשופ, ברטון ודורותי פרקינס, נמצאת במשבר עמוק והיא על סף קריסה - כך מדווח אתר הבי.בי.סי.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, גרין ניהל שיחות עם מלווים פוטנציאליים כדי להשיג הלוואה של 30 מיליון ליש"ט שתאפשר לארקדיה לפעול עד חג המולד. עם זאת, נראה כי לפי שעה השיחות נכשלו והחברה עשויה להודיע כבר בראשית השבוע על קריסה. ארקדיה מסרה כי היא בוחנת "תוכניות מגירה".

סניף טופשופ ברחוב אוקספורד, צילום: בלומברג סניף טופשופ ברחוב אוקספורד | צילום: בלומברג סניף טופשופ ברחוב אוקספורד, צילום: בלומברג

ארקדיה הודתה כי לנגיף הקורונה הייתה "השפעה מהותית על המסחר בעסקים שלנו. כתוצאה מכך, דירקטוריון ארקדיה עובד על מספר תוכניות מגירה להבטחת עתיד מותגי הקבוצה", נמסר בהודעת החברה. "המותגים שלנו ממשיכים לעבוד והחנויות שלנו ייפתחו שוב באנגליה ובאירלנד ברגע שמגבלות הקורונה יוסרו בשבוע הבא".

עם זאת, עוד לפני המגיפה, המותגים המוכרים ביותר של ארקדיה כמו טופשופ נאלצו להיאבק מול קמעונאים בעלי פעילות מקוונת משמעותית בהרבה כמו אסוס ובוהו. גם רשתות יריבות כמו זארה השקיעו הרבה יותר בעסקים הדיגיטליים שלהן בזמן שטופשופ לא מיהרה להתעדכן.

בדו"ח השנתיים האחרונים שלה ארקדיה דיווחה על הפסד לפני מס של 93.4 מיליון ליש"ט בהשוואה לרווח של 164.6 מיליון ליש"ט ב-12 החודשים הקודמים.

עוד נמסר כי המכירות צנחו ב-4.5% ל -1.8 מיליארד ליש"ט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות