אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"1,400 עובדים חדשים ביום": אמזון היא התאגיד שגדל הכי מהר בהיסטוריה האמריקאית צילום: רויטרס

"1,400 עובדים חדשים ביום": אמזון היא התאגיד שגדל הכי מהר בהיסטוריה האמריקאית

בזכות הקורונה הגדילה אמזון בתוך שנה את כוח האדם שלה ב-50%, ובין החודשים ינואר - אוקטובר היא גייסה יותר מ-427 אלף עובדים חדשים. זהו קצב הגידול המהיר ביותר של תאגיד בהיסטוריה האמריקאית, והוא משאיר מאחור את וולמארט, וייתכן שאפילו תעשיות שנדרשו לגייס עובדים בקצב רצחני בתקופות מלחמה ואחריה

27.11.2020, 23:04 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה שגרם לצרכנים בכל העולם לבצע יותר קניות מקוונות דחף את אמזון לגייס עוד ועוד עובדים והוביל אותה למימדים מפלצתיים. על פי דיווח בניו יורק טיימס, גייסה השנה החברה  1,400 עובדים חדשים ליום בממוצע - ככל הנראה הקצב הגבוה ביותר של עובדים חדשים בהיסטוריה התאגידית האמריקאית. 

קראו עוד בכלכליסט

גיוס העובדים נעשה למטה החברה בסיאטל ולמאות המחסנים של אמזון ביישובים כפריים ובפרברים בארה"ב, ובמדינות כמו הודו ואיטליה. בין החודשים ינואר ואוקטובר התווספו לכוח האדם של אמזון 427,300 עובדים, מה שדחף את מספר העובדים הכולל שלה ליותר מ-1.2 מיליון עובדים ברחבי העולם, עלייה של יותר מ-50% במספר עובדי החברה לעומת השנה שעברה. בטיימס מדווחים כי מספר עובדי אמזון מתקרב כעת לכלל אוכלוסיית דאלאס.  
מרכז הפצה ושילוח של אמזון בגרמניה, צילום: אי.אף.פי מרכז הפצה ושילוח של אמזון בגרמניה | צילום: אי.אף.פי מרכז הפצה ושילוח של אמזון בגרמניה, צילום: אי.אף.פי

מסע הגיוס המואץ של אמזון החל, כאמור, מאז פרוץ המגיפה, שהזניקה את עסקיה של אמזון והפכה אותה לזוכה הגדולה של המשבר. החל מיולי גייסה החברה כ-350,000 עובדים, או 2,800 ביום. רוב העובדים היו עובדי מחסן, אך אמזון שכרה גם מהנדסי תוכנה ומומחי חומרה לפעילויות הענן, הבידור והסטרימינג שלה שצמחו במגפה.

היקף ההעסקה גדול יותר מכפי שהוא נראה מכיוון שהמספרים אינם כוללים למשל 100,000 עובדים זמניים שגויסו לעונת קניות החגים. הם גם לא כוללים כ-500,000 נהגים שמועסקים כעובדי קבלן ולא כעובדים ישירים של אמזון.

לצמיחה המהירה בכוח האדם של אמזון אין תחרות בהיסטוריה של אמריקה התאגידית. הוא עולה בהרבה על 230,000 העובדים שוולמארט, המעסיקה הפרטית הגדולה ביותר בארה"ב עם למעלה מ-2.2 מיליון עובדים, הוסיפה בשנה אחת לפני שני עשורים.

ההשוואות הקרובות ביותר הן ההעסקה שביצעו תעשיות שלמות בתקופת מלחמה, כמו בניית ספינות בשנים הראשונות של מלחמת העולם השנייה או עבודות הבנייה שבוצעו על ידי חיילים משוחררים שחזרו מהמלחמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות