אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעורי הריקוד של עשירות הונג קונג הולידו גל קורונה חדש צילום: איי אף פי

שיעורי הריקוד של עשירות הונג קונג הולידו גל קורונה חדש

בילוי נפוץ של נשות אצולת הממון המקומית - שיעורי ריקוד עם מדריכים צעירים במועדוני יוקרה - הביא לזינוק במספר המקרים המאומתים. ההשלכות: סגירת עסקים, ביטול אירועי ספורט והשהיית פרוזדור אווירי שאמור היה להיפתח עם סינגפור

28.11.2020, 23:18 | ניקול ליו, פייננשל טיימס

הונג קונג נאבקת בהתפרצות חדשה של נגיף הקורונה שמקורה באחד מסוגי הבילויים המוכרים פחות של עשירי הטריטוריה - נשים עשירות ומבוגרות המבקרות במועדונים כדי לקבל שיעורי ריקוד, לעתים קרובות ממדריכים צעירים ויפי תואר.

קראו עוד בכלכליסט

ההתפרצות עוררה סוג של גל רביעי בבירת הפיננסים האסייתית, החמור ביותר מזה חודשים, עם 92 מקרים שדווחו ביום שישי. העלייה התלולה במספר ההדבקות נקשרה למועדוני ריקודים, כך לפי דיווחי הממשלה. המושלת קארי לאם הביעה תרעומת כלפי הרקדנים על כך שקיימו "פעילויות הכרוכות בקרבה גופנית, ללא מסכות", בעיצומה של מגפה.

בעקבות ההתפרצות הושהה פרוזדור אווירי שתוכנן עם סינגפור ונסגרו באופן זמני עסקים מובילים, מרכזי ספורט ומועדונים יוקרתיים ברחבי הטריטוריה. הונג קונג גם נאלצה לאכוף הנחיות מחמירות יותר לריחוק חברתי. "הפעם, הטבע ביצע תפנית והמגפה מתפשטת בבתים ובווילות של עשירי העיר. לא קשה לדמיין את הבהלה שהם חשים כעת", כתב צ'יפ טסו, בעל טור ידוע בהונג קונג.

הונג קונג זכתה לשבחים על הכלת המגפה, זאת בזכות שילוב של עטיית מסכות וצעדי ריחוק חברתי, מבלי שהוטל עליה סגר מלא. אבל הטריטוריה, שהיא מרכז תעבורה ומטען מוביל, נאלצה לחזור ולהשתלט על גלים חדשים של המגפה.

מסעדה בהונג קונג, צילום: איי אף פי מסעדה בהונג קונג | צילום: איי אף פי מסעדה בהונג קונג, צילום: איי אף פי

ההתפרצות האחרונה, עם זאת, היא הראשונה שפוגעת באליטה המקומית, באופן מיוחד בנשות עסקים ובנשים אמידות שאינן עובדות, המכונות טיי־טייז. "הטיי־טייז הן קהילה מיוחדת מאוד בהונג קונג. יש להן יותר מדי כסף ויותר מדי זמן פנוי", כתב טסו. לדבריו, הן נוהגות להתאגד לפעילויות פנאי כמו יוגה, ציור סיני או ריקוד, כאשר זו האחרונה מהווה מקור משיכה לרקדנים הנוהרים להונג קונג.

השיח ברשתות החברתיות ובטורי הרכילות מתייחס לפערי הגילים בין הנשים למדריכים. פרשנים גם העלו את ההשערה כי ישנם כאלה שמשמשים כ"ברווזים", מלה מכובסת בסינית לג'יגולו.

שיעורי ריקוד הם עסק משגשג בהונג קונג. מוניקה וונג, לשעבר ראש מחלקת הבנקאות הפרטית של HSBC בהונג קונג, שילמה 120 מיליון דולר הונג קונגי (15.4 מיליון דולר ארה"ב) ב־2004 עבור שמונה שנים של שיעורי ריקוד ללא הגבלה. ההתקשרות הזו הסתיימה בסופו של דבר בתביעה.

ההתפרצות עתה הובילה את הממשלה לחייב לראשונה ביצוע של בדיקות קורונה, לכל מי שיגיע למועדונים הללו במהלך החודש. בנוסף הורתה הממשלה לסגור את הברים והסאונות ולבטל הופעות חיות וריקודים באולמות אירועים.

בהונג קונג נרשמו עד כה 6,000 מקרים מאומתים של קורונה ו־108 מקרי תמותה מהנגיף. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות