אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע רשות החברות מתעלמת מתלונת מנכ"ל הכנסת לשעבר? צילום: אלכס קולומויסקי

מדוע רשות החברות מתעלמת מתלונת מנכ"ל הכנסת לשעבר?

אלברט סחרוביץ שלח תלונה לרשות לאחר שנפסל לתפקיד מנכ"ל עמידר. הרשות בחרה לא להגיב לתלונה על אף שוועדת האיתור שלחה את התייחסותה כבר בסוף נובמבר - לפיה פסילתו נובעת מחוסר ניסיונו בניהול עסקי

29.11.2020, 10:43 | אמיתי גזית

רשות החברות הממשלתיות מתעלמת מזה כשבועיים מתלונתו של מנכ"ל הכנסת לשעבר אלברט סחרוביץ על פסילתו המוקדמת מדי לדעתו על ידי ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל עמידר. הרשות בחרה לא להגיב לתלונה על אף שמבדיקת כלכליסט עולה כי ועדת האיתור שמינה דירקטוריון עמידר שלחה תגובה לתלונת סחרוביץ כבר בסוף נובמבר, כמה ימים לאחר שתלונתו נשלחה.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת האיתור הסבירה בתגובתה כי סחרוביץ נפסל משום שאין לו ניסיון ניהולי עסקי כלל, ובפרט בחברה שהיקף הפעילות הכלכלית שלה דומה לזו של עמידר. זאת בעוד שסחרוביץ טען בתלונתו כי פסילתו אינה מוצדקת ונובעת משיקולים זרים. התעלמות רשות החברות מהתלונה מותירה עננה על הליך בחירת מנכ"ל עמידר, וזאת כאשר היום ועדת האיתור תציג להצבעת הדירקטוריון את המנכ"ל שהומלץ על ידה.

אלברט סחרוביץ אלברט סחרוביץ' מנכ"ל הכנסת לשעבר | צילום: אלכס קולומויסקי אלברט סחרוביץ

הטלת דופי בהליך מינוי המנכ"ל משרתת את שר הבינוי יעקב ליצמן שביקש לעצור את הליך בחירת המנכ"ל, וזאת כדי לאפשר ליו"ר הדירקטוריון חדש המועדף עליו להשפיע על זהותו. מנהל רשות החברות הוא יעקב (ינקי) קווינט המועמד למנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, הכפופה למשרד הבינוי שבראשו ליצמן.

את כסא מנכ"ל עמידר מאייש מאז ינואר 2019 כממלא מקום סמנכ"ל הכספים של החברה שאול גליקסברג. מאז אוגוסט השנה פועלת ועדת איתור שהקים הדירקטוריון במטרה לבחור מנכ"ל קבועה לחברה. מדובר בצוות של שלושה דירקטורים שבראשו קובי אמסלם.

עד תחילת החודש ומזה כשנה יו"ר החברה היה קובי אמסלם שמונה על ידי שר האוצר הקודם משה כחלון ושרת הבינוי יפעת שאשא ביטון. משום שבאותה עת הייתה תקופת בחירות מינויו נקצב לשנה בלבד, אך סוכם כי כהונתו תוארך. אלא שלאחר הבחירות שרים התחלפו. ליצמן הפך לשר בינוי והחליט לא להאריך את כהונתו של אמסלם ולאור זאת ניסה לעצור גם את הליך מינוי המנכ"ל.

אם הדירקטוריון יאשר את המנכ"ל שוועדת האיתור בחרה, הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות תתבקש לאשר, ואחר כך שר האוצר ישראל כץ ושר הבינוי יעקב ליצמן יצטרכו לחתום על המינוי. בשלב כזה ליצמן יתקשה שלא לאשר את המינוי משום שהוא יצטרך להציג נימוק מיוחד.

בישיבת הדירקטוריון שתתקיים היום בנוסף להצבעה על המנכ"ל צפוי כי הדירקטורים יתבקשו לאשר את מינוי של יאיר זילברשטיין לשעבר סמנכ"ל הכספים של קופת חולים מכבי ליו"ר החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות