אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השוחד בעיריית אשדוד: מאסר על תנאי וקנס לקבלן יחיאל אבו צילום: דוד לביא

פרשת השוחד בעיריית אשדוד: מאסר על תנאי וקנס לקבלן יחיאל אבו

אבו הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה קלה יחסית של סיוע להפרת אמונים, במקום עבירות השוחד והלבנת ההון החמורות שיוחסו לו בפרשה. ישלם 3.6 מיליון שקל, לאחר שהודה במתן אופציה בקרקע למ"מ ראש העירייה, עמרם כנפו, על מנת שיסייע לו בשינוי הייעוד מבית חולים ליולדות למגורים. השופט: "העובדות בהסדר שונות בתכלית ממה שיוחס בתחילה"

29.11.2020, 13:37 | תומר גנון

פרשת השוחד בעיריית אשדוד: בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר בסוף השבוע עונש קל של 6 חודשי מאסר על תנאי, וכן חילוט וקנס בהיקף של 3.6 מיליון שקלים על איש העסקים יחיאל אבו.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד רונן רוזנבלום, צילום: נמרוד קפלוטו עו"ד רונן רוזנבלום | צילום: נמרוד קפלוטו עו"ד רונן רוזנבלום, צילום: נמרוד קפלוטו

לאבו, מהקבלנים הגדולים והמוכרים בעיר, יוחסו בכתב האישום שהוגש נגדו באפריל 2017 במסגרת הפרשה עבירות חמורות של הלבנת הון ומתן שוחד לחבר המועצה וממלא מקום ראש העירייה, עמרם כנפו. זאת על מנת לקדם אינטרסים עסקיים שלו בעיר.

במסגרת הסדר טיעון שנחתם לאחר סיום שלב ההוכחות בין פרקליטות מחוז דרום לסנגוריו של אבו, עוה"ד רונן רוזנבלום, דניאל קליין ודוד גולן, הוא הודה בעבירה קלה בהרבה של סיוע למרמה והפרת אמונים.

יחיאל אבו, צילום: דוד לביא יחיאל אבו | צילום: דוד לביא יחיאל אבו, צילום: דוד לביא

"מדובר בתיקון משמעותי שנעשה בכתב האישום, הן בעובדותיו והן בהוראות החיקוק כך שהוא שונה בתכלית ממה שיוחס לאבו תחילה", כתב השופט דניאל בן טולילה במסגרת השיקולים להקל בעונש. מגזר הדין עולה בין היתר כי אבו לא נמצא כשיר לבצע עבודות שירות בשל בעיות בריאותיות.

אבו הודה במסגרת ההסדר כי התקשר עם כנפו בהסכם לפיו הוא יפעל לשנות ייעוד של קרקע שהייתה בבעלותו מבית חולים ליולדות למגורים, בתמורה למתן אופציה לכנפו לקבל זכויות בקרקע. עם זאת, על פי ההסדר, אבו לא התכוון לקיים הבטחתו לכנפו, ולאחר ששונה הייעוד הוא מכר לאדם אחר את הקרקע. אבו הפיק כתוצאה משינוי הייעוד 3.5 מיליון שקל - כספים שחולטו בהסדר. בנוסף הוטל עליו קנס של 100 אלף שקל. משפטו של כנפו טרם הסתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות