אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג בוחנת הצעת רכש למניות אפי נכסים צילום: פטר קלנר

ביג בוחנת הצעת רכש למניות אפי נכסים

רשת מרכזי הקניות הפתוחים בוחנת את ההצעה שתאפשר לה לעלות לאחזקה של 70% באפי נכסים ולהיות בעלת השליטה היחידה בחברה; בעלת המניות השנייה בגודלה באפי נכסים כרגע היא חברת מגה אור

29.11.2020, 14:44 | גולן חזני

רשת מרכזי הקניות הפתוחים ביג בוחנת הצעת רכש ל-48% ממניות אפי נכסים, באופן שיאפשר לה לעלות לאחזקה של 70% בחברה ולהיות בה למעשה בעלת שליטה יחידה.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מחזיקה ביג שבשליטת יהודה ורוני נפתלי ב-22.8% ממניות אפי נכסים בשווי 851 מיליון שקל. בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה היא מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, עם 21.3% ממניות אפי.

מתחם ביג בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן מתחם ביג בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן מתחם ביג בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

שתי החברות נכנסו יחד להשקעה כשרכשו יחד עם קבוצת מוסדיים 51% ממניות אפי נכסים בהסדר החוב של אפריקה ישראל, מידי מחזיקי האג"ח תמורת 1.25 מיליארד שקל. בהמשך הגדילו ביג ומגה אור את אחזקותיהן ובשבועות האחרונים נתקלו בטענות מבית השקעות ורדן כי יחד הן מהוות גרעין שליטה באפי נכסים. ביג ומגה אור הכחישו כל תיאום ביניהן.

אם וכאשר תגיש ביג, שנסחרת בשווי 5 מיליארד שקל את הצעת הרכש, זו צפויה להיות הצעה במניות ובמזומן שתביא את החברה לאחזקה של יותר מפי שניים מאחזקותיה של מגה אור.

בשבוע האחרון מנסה קבוצת מבנה להשתלט על חברת סלע נדל"ן כדי להגדיל את פורטפוליו הנכסים שלה, וזאת באמצעות הצעת רכש לכ-94% ממניותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות