אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי אלישרא להנהלת אלביט: לא נשתף פעולה עם הארגון מחדש צילום: אוראל כהן

עובדי אלישרא להנהלת אלביט: לא נשתף פעולה עם הארגון מחדש

מתנגדים להעברת אלישרא ואל-אופ לניהול משותף: "שינויים שיגרמו לפגיעה קשה בעצמאות אלישרא, ויש להם השפעות דרמטיות על זכויות העובדים, ובראש ובראשונה חשש ממשי לצמצומים נרחבים"

29.11.2020, 22:19 | אודי עציון

ועדי העובדים באלישרא הודיעו היום (א') להנהלת אלביט כי לא ישתפו פעולה עם התכנית לארגון מחדש בחברה שנחשפה בכלכליסט, ותביא בין השאר להעברת חברות הבנות אלישרא ואל אופ לניהול משותף.  

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח לבצלאל (בוצי) מכליס נשיא ומנכ"ל אלביט, ולאדגר מימון, מנכ"ל אלישרא, כותבים העובדים: "נדהמנו לקבל השבוע הודעה חד-צדדית של אלביט, בדבר ביצוע שינויים מבניים וארגוניים חסרי תקדים באלישרא, ואנו רואים בחומרה רבה את העובדה שהודעה זו פורסמה לציבור העובדים והעובדות בתקשורת מבלי שהדברים הוצגו והובאו לדיון מקדים ולהסכמה של פורום הוועדים. אנו מתנגדים בתוקף למהלכים אלו ולא נשתף פעולה עם מהלך חד-צדדי כלשהו, אשר לא הובא קודם לכן לידיעת הוועדים, ולא הושגו לגביו הסכמות במו"מ קיבוצי". 

מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, צילום: אוראל כהן מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, צילום: אוראל כהן

בניגוד לתעשייה האווירית שבה קיים כבר עשרות שנים ועד עובדים חזק ומשפיע, באלביט מערכות אין ועד כזה, מלבד בחברות הבנות אלישרא, העוסקת בלוחמה ומודיעין אלקטרונים, ובאל-אופ, העוסקת במערכות אלקטרו-אופטיות.

למרות שמכליס אמר בראיון לכלכליסט כי ביטול חטיבת המודיעין והמל"טים לא יביא לפיטורי עובדים, והודעת אלביט כי אלישרא ואל-אופ ישמרו על עצמאותן תחת ניהול משותף, ועדי העובדים טוענים כי המהלך דווקא יפגע בעצמאות אלישרא ועשוי בכל זאת להביא לפיטורים.

"אנו מתנגדים בתוקף לקליטה של אלישרא לתוך אל-אופ באופן שתיווצר חטיבת מודיעין ול"א אחת משולבת ומתואמת. לא נסכים לסיפוח ולחיסול של אלישרא לתוך חברה בת אחרת. אנו מתנגדים בתוקף גם לניהול משותף של אלישרא ואל-אופ ומינוי של מנכ"לים משותפים לשתי החברות תחת חטיבת מודיעין מאוחדת, במיוחד כשהדבר רק נועד להכשיר את הקרקע לסיום תפקידו של אדגר מימון כמנכ"ל באלישרא בסוף שנת 2021.

"השינויים הם חסרי תקדים, ויגרמו לפגיעה קשה בעצמאות העסקית, הניהולית והתפעולית של אלישרא. יש מהם השלכות מרחיקות לכת ודרמטיות על זכויות העובדים, ובראש ובראשונה חשש ממשי לצמצומים נרחבים בקרב העובדים בשל קיומם של מהלכים סינרגטיים וביטול פונקציות".

לסיכום דורשים העובדים מההנהלה להציג בפניהם את השינויים, ולנהל עימם מו"מ לפני ביצועם.

מאלביט לא נמסרה תגובה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות