אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפעילות בחו"ל נשחקה, הכנסות אשדר נחתכו - רוווחי קבוצת אשטרום ירדו ב-20% צילום: ישראל הדרי

הפעילות בחו"ל נשחקה, הכנסות אשדר נחתכו - רוווחי קבוצת אשטרום ירדו ב-20%

בעקבות הסגרים בחו"ל וההאטה בהתעניינות רוכשי דירות בארץ, ירדו הכנסות הקבוצה ל-1.16 מיליארד שקל, הרווח הנקי עמד על 95.5 מיליון שקל; צבר ההזמנות עמד על 7 מיליארד שקל - הדירקטוריון החליט על חלוקת דיבידנד בגובה של 60 מיליון שקל

30.11.2020, 09:33 | חזי שטרנליכט

מגיפת הקורונה שחקה את הרווח הנקי של קבוצת אשטרום ברבעון השלישי, בעיקר של ההאטה בפעילות בחו"ל, בשילוב עם ירידה בהכנסות חברת הבנייה למגורים אשדר. הקבוצה סיימה את הרבעון עם ירידה של 13.3% בהכנסות ל-1.16 מיליארד שקל - הרווח הנקי נחתך ב-20% ל-95.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה עוסקת במגוון פרוייקטים בתחום התשתיות, מסלילת כבישים דרך הקמת דירות למגורים ועד לעבודות בתחום הזכיינות. בתחום קבלנות הבנייה והתשתיות בארץ נרשמה צמיחה של 16% בהכנסות שהסתכמו ב-697.6 מיליון שקל. מנגד בפעילות חברת הבנייה למגורים אשדר נרשמה ירידה של 34% בהכנסות שעמדו ברבעון על 321 מיליון שקל.

באשטרום ציינו כי בחודש ספטמבר עם הטלת סגר נוסף הצטמצמה הגעת מתעניינים  ברכישת דירות ונרשמה ירידה  במספר החוזים שנחתמו. אך עם סיום הסגר השני, לאחר מועד הדוחות הכספיים ניכרת שוב התעניינות גוברת במשרדי המכירות ועלייה במספר החוזים. בה בעת, אשדר מציינת כי היא נערכת לתרחיש של הגבלות חמורות נוספות בהמשך.

בין הפעילויות שרשמו את הירידה החדה בהכנסות היו אלה שבוצעו בחו"ל. בין היתר נרשמה ירידה של 50% במגזר עבודות הקבלנות בחו"ל שהניב לה הכנסות של 57 מיליון שקל ברבעון השלישי. גם הנדל"ן המניב להשקעה של הקבוצה בחו"ל, שאינו דרך חברת אשטרום נכסים, יצר קיטון בשיעור דומה בהכנסות שעמדו על 8.8 מיליון שקל. בין הסיבות לכך היה סגירה של מלון של החברה בבלגרד שבבסרביה עקב הקורונה בחודש מרץ. המלון נפתח מחדש במאי  כך גם בקניון של החברה באותה העיר,נרשמה ירידה בהכנסות מדמי שכירות.

רמי נוסבאום, יו"ר דירקטוריון קבוצת אשטרום מוסר עם פרסום הדו"חות כי "צבר העבודות של הקבוצה עומד על כ-7 מיליארד שקל, כאשר מתחילת השנה קיבלנו עבודות חדשות בתחום הקבלנות בהיקף של מעל 2.3 מיליארד שקל. כמו-כן, החודש השלמנו בהצלחה את הליך הצעת הרכש המלאה למניות החברה-הבת אשטרום נכסים – מהלך שיביא לשיפור הגמישות התפעולית של שתי החברות ולהגברת הסינרגיה ביניהן."

נוסבאום מוסיף ומציין כי "החברה ממשיכה לשמור על נזילות פיננסית גבוהה, לצד יתרות מזומנים בהיקף של יותר מ-2 מיליארד שקל. על רקע אירועי הקורונה, המשיכה הקבוצה לקדם את מרבית הפרויקטים השונים שלה בישראל ובחו"ל, והיא ממשיכה לבחון הזדמנויות השקעה ומכרזים שונים, וזאת כדי להבטיח את צמיחתה העתידית".

בעקבות השלמת הצעת הרכש למניות אשטרום נכסים בנובמבר, נרשמה עלייה חדה  בהון העצמי המיוחס לבעלי מניות של החברה, שטיפס ב-33% מכ-2.4 מיליארד שקל לכ-3.2 מיליארד שקל בתום הרבעון השלישי. בנוסף החליט הדירקטוריון על חלוקת דיבידנד של 60 מיליון שקל. 

מימין גיל גירון מנכ"ל קבוצת אשטרום ואברהם נוסבאום היו"ר
מימין גיל גירון מנכ"ל קבוצת אשטרום ואברהם נוסבאום היו"ר צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות