אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף השילוח מקבל עידוד מהקורונה: אוריין גייסה 100 מיליון שקל צילום: אתר החברה

ענף השילוח מקבל עידוד מהקורונה: אוריין גייסה 100 מיליון שקל

חברת השילוח והלוגיסטיקה שבבעלות חן למדן גייסה את הסכום לתוך החברה לפי שווי של 380 מיליון שקל לפני הכסף; ברקע - למדן צפוי להיות חלק מקבוצת המשקיעים החדשה בדסק"ש

30.11.2020, 11:05 | גולן חזני

חברת השילוח אוריין דיווחה הבוקר (ב') לבורסה כי היא גייסה אתמול 100 מיליון שקל לפי שווי חברה של 380 מיליון שקל לפני הכסף. מדובר בגיוס של כסף לתוך קופת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הגופים שלקחו חלק בגיוס הם מגדל וכלל - שתיהן בעלות עניין כבר היום - ששמרו על אחזקתן, ילין גמל שהגדילה את השקעתה, וכן מור והפניקס שהפכו לראשונה לבעלי עניין עם השקעה של 30 ו-25 מיליון שקל בהתאמה.

אחזקותיו של חן למדן, בעל השליטה בחברה, דוללו בעקבות הגיוס מ-67% ל-53%. את הגיוס הוביל צבי מנס מברק קפיטל.  

מרכז לוגיסטי של אוריין, צילום: אתר החברה מרכז לוגיסטי של אוריין | צילום: אתר החברה מרכז לוגיסטי של אוריין, צילום: אתר החברה

אוריין עוסקת בכל שרשרת הערך של תחום הלוגיסטיקה: יבוא, יצוא, עמילות מכס הובלה ואחסנה. משבר הקורונה הפך את ההשקעה בתחום הלוגיסטיקה לאטרקטיבית מבחינת הגופים המוסדיים. הזרמת ההון תאפשר לחברה להיערך לקראת ההשקעות הצפויות במרכזים הלוגיסטיים שמקימה החברה במודיעין ובקרית אתא.

אוריין זכתה לאחרונה יחד עם שפיר הנדסה בפרויקט הלוגיסטיקה של צה"ל (פרויקט המהר"ס) בהיקף של 5.5 מיליארד שקל ל-25 שנה. כפי שנחשף בכלכליסט, למדן צפוי להיות חלק מקבוצת המשקיעים החדשה בדסק"ש אולם השקעה זו תתבצע מכספו הפרטי ולא מחברת אוריין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות