אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר כבר על 3.30 שקלים; בשפל של שנתיים וחצי מול המטבעות העיקריים בעולם צילום: גטי

הדולר כבר על 3.30 שקלים; בשפל של שנתיים וחצי מול המטבעות העיקריים בעולם

המטבע האמריקאי מתבצר ברמה הנמוכה שלו מזה 12 שנים מול מקבילו הישראלי; ממשיך לסגת לכיוון השער הנמוך מיולי 2008, אז נקבע ברמה של 3.23 שקלים; מול סל 6 המטבעות העיקריים בעולם יורד ל-91.627 נק', השער הנמוך שלו מאז אפריל 2018; ברקע, המשקיעים אופטימיים בנושא החיסון, לוקחים סיכון בשוקי המניות ומשאירים מאחור את חופי המבטחים

30.11.2020, 15:39 | נועם לנדמן

הדולר נחלש היום (ב') ב-0.3% ושערו היציג נקבע על של 3.308 שקלים, השער הנמוך שלו מאז יולי 2008, אז נקבע ברמה של 3.23 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים: "פעילות סוף החודש הקלנדרי גוררת לעודפי היצע מט"ח. תשלומי משכורות, מסים והוצאות נוספות מומרמות לשקלים ומכבידות על השערים. מדד הדולר נחלש אל מול המטבעות המרכזיים בשווקים לעבר רמת שפל של השנתיים וחצי האחרונות, דבר התורם להיחלשות שער הדולר גם בזירה המקומית". 

הדולר מתבצר בשפל של 12 שנים מול השקל, צילום: שאטרסטוק הדולר מתבצר בשפל של 12 שנים מול השקל | צילום: שאטרסטוק הדולר מתבצר בשפל של 12 שנים מול השקל, צילום: שאטרסטוק

ואכן, מול סל 6 המטבעות העיקריים בעולם יורד המטבע האמריקאי ב-0.2% ל-91.627 נק', הרמה הנמוכה שלו מאז אפריל 2018. כמו כן, הדולר בדרך לחודש הגרוע שלו מאז יולי האחרון.

ברקע, הדולר נחלש ככל שבוול סטריט מתחזקים המדדים עד כדי שיאים חדשים, כשהמשקיעים מוכנים לקחת יותר סיכונים, ומביטים פחות לעבר חופי המבטחים בדמות הדולר והזהב. האחרון בדרך לרשום את החודש הגרוע שלו מזה 4 שנים ולשפל של 5 חודשים: המתכת היקרה צוללת עד כדי מחיר של 1,772 דולר לאונקיה.

בחזרה לדולר, יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול יישא דברים מחר ומחרתיים מול הקונגרס האמריקאי ועשוי לרמוז על תמריצים נוספים למשק בשל המשבר.

"המנגינה נשארה אותו הדבר, כשהתיאבון לקחת סיכונים מצד המשקיעים גובר, הדולר ממשיך להיחלש", כך אומרים אנליסטים בבנק ANZ, שמוסיפים כי "הסנטימנט השלילי במטבע האמריקאי צפוי להימשך גם בדצמבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות