אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת תצביע: סמכות נתניהו לאשר עסקת וואלה-עזור תועבר לאמסלם צילוםף אתר החברה

הכנסת תצביע: סמכות נתניהו לאשר עסקת וואלה-עזור תועבר לאמסלם

על פי הסדר ניגוד העניינים של ראש הממשלה, הוא מנוע מלעסוק בתחום הפעילות של משרד התקשורת שיש לה השפעה על התיק הפלילי; בתפקידו כשר התקשורת עיכב אמסלם את העברת היתר השליטה בבזק לקרן סרצ'לייט, עד לקבל אישור פרטני מהיועמ"ש

30.11.2020, 16:05 | אביאור אבו

מליאת הכנסת תצביע הערב (ב') על העברת סמכות ראש הממשלה לאשר את עסקת וואלה-אלי עזור, לידי שר הדיגיטל הלאומי, דוד אמסלם - כך על פי סדר היום המעודכן של המליאה.

קראו עוד בכלכליסט

מכירת אתר החדשות וואלה של קבוצת בזק לידי איש העסקים אלי עזור אושרה לפני חודש על ידי שר התקשורת, יועז הנדל, לאחר אישורה על ידי רשות התחרות. על פי צו התקשורת, עסקאות של קבוצת בזק דורשות את אישורו של ראש הממשלה.

בתחילת החודש העביר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לראש הממשלה בנימין נתניהו את הסדר ניגוד העניינים בעניינו, שנועד למנוע מנתניהו שימוש בכוחו כדי להשיג יתרונות במשפט שבו הוא מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. מבין חמשת הנושאים בהם עוסק ההסדר, מנוע מנתניהו מלעסוק בתחום הפעילות של משרד התקשורת שיש לה השפעה על התיק הפלילי.

אלי עזור, צילוםף אתר החברה אלי עזור | צילוםף אתר החברה אלי עזור, צילוםף אתר החברה

אתר וואלה עומד במרכזו של תיק 4,000, שעיקרו החשד שניתן סיקור חיובי למשפחת נתניהו באתר, בתמורה להקלות לקבוצת בזק. נתניהו מואשם בתיק במתן שוחד והפרת אמונים, ושאול אלוביץ', בעל השליטה לשעבר בבזק, מואשם בקבלת שוחד. בתפקידו הקודם שימש אמסלם כשר התקשורת ואף עיכב את העברת היתר השליטה בבזק לקרן סרצ'לייט, עד לקבל אישור פרטני מהיועמ"ש.

עזור רוכש את האתר תמורת 65 מיליון שקל. סכום של 55 מיליון שקל ישולם במזומן, והיתרה בשווי 10 מיליון שקל באמצעות זכאות של החברה לקבל מעזור ו-וואלה שטחי פרסום לתקופה של עד שבע שנים ממועד השלמת העסקה. עזור מחזיק בין היתר בעיתונים "מעריב" ו"ג'רוזלם פוסט" המפעילים גם אתרי חדשות, בחברת צ'רלטון המחזיקה בערוצי ספורט 1-4, בתחנות הרדיו 103 ו-99 ובחברת שלטי חוצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות