אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעקה של טרייסי אמין: תערוכה חדשה בלונדון לאמנית המצליחה ציור: טרייסי אמין

הצעקה של טרייסי אמין: תערוכה חדשה בלונדון לאמנית המצליחה

אחרי התמודדות קשה עם סרטן אלים מציגה אמין, מהאמניות המצליחות בעולם, תערוכה בלונדון - שלאף אחד לא היה ברור האם אכן תיפתח

01.12.2020, 07:39 | רעות ברנע

לאף אחד לא היה ברור האם התערוכה החדשה של טרייסי אמין אכן תיפתח. לא רק בגלל משבר הקורונה אלא בעיקר מחלת הסרטן הקשה שבה חלתה האמנית בשנה האחרונה שאיימה על המשך חייה. אמין (57) היא אחת האמניות העכשוויות המצליחות והמשפיעות של ימינו. היא נולדה, חיה ועובדת בבריטניה והציגה במוזיאונים החשובים בעולם.

ציור של אמין מתוך התערוכה. “מאוהבת במונק”, ציור: טרייסי אמין ציור של אמין מתוך התערוכה. “מאוהבת במונק” | ציור: טרייסי אמין ציור של אמין מתוך התערוכה. “מאוהבת במונק”, ציור: טרייסי אמין

מתחילת דרכה עסקה בנושאים אוטוביוגרפיים פרובוקטיביים, כמו בעבודתה המפורסמת "המיטה שלי", משנת 1999, מיצב רדימייד של מיטתה המבולגנת והמלוכלכת (כולל קונדומים משומשים ותחתונים מוכתמים בדם).

ביוני האחרון אובחנה אמין עם סרטן אלים במיוחד בשלפוחית השתן, בעקבותיו עברה סדרה של ניתוחים מורכבים. "לא הייתי מפוקסת, ולא הענקתי לעבודות שלי את אותה החשיבות כמו לחיי האישיים", אמרה בראיון. נכון לעכשיו, המחלה בנסיגה ואמין מציגה תערוכה גדולה ברויאל אקדמי בלונדון, הכוללת ציורים חדשים שלה לצד ציורים של אדוורד מונק, האקספרסיוניסט הנורבגי שפעל בתחילת המאה ה־20 ומוכר בעיקר הודות ליצירתו המפורסמת "הצעקה". "אני מאוהבת במונק", אמרה אמין, "לא באמנות שלו, אלא באדם עצמו, מאז שאני בת 18". לאחר שהסגר מעל בריטניה הוסר תיפתח התערוכה מחדש ביום חמישי, ובנוסף אפשר להתרשם ממנה באתר המוזיאון royalacademy.org.uk.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות