אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקטר של לוקסי בלפידות: צבר ההזמנות של דניה סיבוס זינק ב-4 מיליארד שקל מתחילת השנה צילום: אוראל כהן

הקטר של לוקסי בלפידות: צבר ההזמנות של דניה סיבוס זינק ב-4 מיליארד שקל מתחילת השנה

ההשתלטות על אפריקה השקעות ממשיכה להוכיח את עצמה; רווחי דניה סיבוס זינקו ב-26% ברבעון השלישי; עם זאת הרווח הנקי (פרופורמה) של לפידות קפיטל נשחק וירד ב-3%

30.11.2020, 18:40 | חזי שטרנליכט

לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי) פרסמה היום (ב') את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2020. החברה עברה שינוי דרמטי בהיקף הפעילות שלה לאחר שהשתלטה על אפריקה השקעות ב-20 בינואר השנה, ובעקבות זאת נוספו לפעילות שלה נכסי דניה סיבוס ואפריקה מגורים.

קראו עוד בכלכליסט

לפידות קפיטל פרסמה גם דו"חות פרופורמה שנועדו להקל על השוואת הפעילות שרכשה, לתקופה המקבילה ב-2019 טרם הרכישה. ההכנסות (פרופורמה) ירדו ב-4% והסתכמו ב-1.55 מיליארד שקל ואילו הרווח הנקי (פרופורמה) נשחק ב-3% והסתכם ב-44.3 מיליון שקל.

בדיקת הפעילויות החדשות שרכשה לפידות קפיטל מלמדת כי הן הציגו תוצאות חיוביות. דניה סיבוס, שהינה חברה פרטית ושהיא בעלת השליטה באפריקה מגורים (56%) הציבורית, רשמה עלייה של 12% בהכנסות ל-964 מיליון שקל ברבעון השלישי. הרווח הנקי של דניה סיבוס זינק ב-26% והסתכם ב-30.2 מיליון שקל.

דניה סיבוס מייצרת לקבוצה אופק יציב יותר עם צבר ההזמנות שנאמד בכ-8.8 מיליארד שקל נכון לסוף הרבעון השלישי. מדובר בגידול חד של 3.92 מיליארד שקל בצבר ההזמנות מתחילת השנה. במהלך הרבעון זכתה לפידות קפיטל במכרז תכנון וביצוע לעבודות קבלניות במסגרת פרויקט הנתיבים המהירים של נתיבי איילון. במכרז עתידה לשמש דניה סיבוס כקבלן הביצוע.

יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, צילום: אוראל כהן

סאני תקשורת, שהינה חברה ציבורית שלפידות מחזיקה ב-48.5% מהונה, עוסקת בייבוא ומכירת מכשירי הסלולר של סמסונג. החברה דיווחה בשבוע שעבר על התוצאות הכספיות, שנכללים בדוחות לפידות קפיטל. סאני רשמה קיטון של 17% בהכנסות שהסתכמו ב-273.6 מיליון שקל, בעיקר עקב סגירת הקניונים שם יש לה פעילות משמעותית. אבל הרווח הנקי של סאני תקשורת זינק ב-26% ברבעון השלישי ל-9 מיליון שקל. מניית סאני תקשורת זינקה היום בשיעור חד של 10.4% בבורסה.

מניית לפידות קפיטל חתמה את היום בעלייה של 2.9% למחיר המגלם לה שווי שוק של 1.57 מיליארד שקל. המניה זינקה ב-78% מתחילת השנה ורשמה עלייה של 14.6% מתחילת נובמבר. ללפידות קפיטל סדרת אג"ח בודדה (א') בהיקף של 200 מיליון שקל שנסחרת בתשואה לפדיון של 2.4% ובמח"מ של 2.9 שנים.

לאחר תקופת הדוח, במועד המימוש האחרון, התקבלו מבעלי מניות החברה הודעות ניצול כתבי אופציה לרכישת מניות החברה (המהווים כ-99.82% מסך ניירות הערך שהוצעו במסגרת הנפקת הזכויות), מרביתן נרכשו ע"י יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בחברה. צעד זה הזרים ללפידות קפיטל 51.3 מיליון שקל.

אריק שפיר, סגן יו"ר קבוצת לפידות קפיטל מסר כי "דניה ממשיכה להציג תוצאות מעולות גם הרבעון, עם עלייה ניכרת ברווח הנקי ובשאר הפרמטרים. עם רווח נקי של למעלה מ-30 מיליון שקל ברבעון וקצב רווח שנתי מאוחד של כ-120 מיליון שקל. בנוסף, אפריקה מגורים עומדת היטב ביעדי מכירת הדירות וזאת מבלי לפגוע בשולי הרווח. הקבוצה בכללותה מתמודדת היטב עם משבר הקורונה ומציגה חוזקה, רווחיות ושגרת עסקים בריאה על אף אתגרי התקופה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות