אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל תפסיק לשכור שטחים ולעבוד בימי שישי צילום: רמי זרניגר

בלעדי לכלכליסט

מגדל תפסיק לשכור שטחים ולעבוד בימי שישי

חברות הביטוח מתחילות לצמצם את שטחי המשרדים, בכוונה לאפשר עבודה חלקית מהבית גם אחרי המשבר. ל"כלכליסט" נודע כי מגדל וכלל ביטוח החלו ליישם מהלכים אלה, ואילו הפניקס בוחנת את האפשרות, אך טרם גיבשה תוכנית קונקרטית.

01.12.2020, 08:06 | נעמי צורף
חברות הביטוח מתחילות לצמצם את שטחי המשרדים, בכוונה לאפשר עבודה חלקית מהבית גם אחרי המשבר. ל"כלכליסט" נודע כי מגדל וכלל ביטוח החלו ליישם מהלכים אלה, ואילו הפניקס בוחנת את האפשרות, אך טרם גיבשה תוכנית קונקרטית.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שמגדל דיווחה ברבעון השלישי על ירידה של 82 מיליון שקל בהוצאות הנהלה, עקב ירידה משמעותית בהיקף כוח האדם ובהוצאות אחרות, ל"כלכליסט" נודע כי החברה פועלת בימים אלה לייצר חיסכון נוסף, של כ־20 מיליון שקל, בהוצאות נדל"ן וחשמל.

רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, צילום: רמי זרניגר רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח | צילום: רמי זרניגר רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, צילום: רמי זרניגר

כמו כן, כחלק מההתייעלות, החברה תפסיק לעבוד בימי שישי ותעבור למשלוח דיוורים אונליין למבוטחיה. בתהליך מדורג, שיימשך כשנתיים, מגדל גם תפסיק לשכור שטחים ותאחד את סוכנויות הביטוח שבבעלותה תחת קורת גג אחת, במתחם הבניינים שלה בפתח תקווה.בנוסף, בכוונת מגדל לאפשר לעובדים לעבוד באופן חלקי מהבית גם בתום משבר הקורונה.

רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, מסר ל"כלכליסט" כי "המעבר לעבודה מהבית הוא צעד מתבקש ומהווה לדעתנו מודל עבודה רצוי גם בראייה קדימה. עבודה מהבית טומנת בחובה הזדמנויות ויתרונות שיכולים להיטיב הן עם החברה והן עם העובדים".

גם בכלל ביטוח מתכננים לצמצם שטחים. החברה יושבת כיום במגדל בקריית עתידים, שבו היא שוכרת 25 קומות. כלל ביטוח כבר פינתה קומה אחת שהיא שוכרת, וצפויה לפנות קומה נוספת עד סוף השנה. סך הנדל"ן שיצומצם יעמוד על 3,800 מ"ר. החיסכון הזה נעשה בעקבות מהלך שבמסגרתו רבע מעובדי החברה (כאלף עובדים) צפויים לעבור למתכונת של עבודה של יום־יומיים מהבית.

ל"כלכליסט" נודע שגם הפניקס בוחנת ביצוע מהלך שיכלול המשך שילוב של עבודה מהבית עבור כ־10%‑15% מעובדי החברה גם לאחר תקופת הקורונה. ככל הנראה, הפניקס לא תצמצם בשלב הראשון את שטחי המשרדים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות