אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה תיקון לחוק מקורות האנרגיה; שטייניץ: "התחרות תגדל, המחירים ירדו" צילום: גיא לוי

הכנסת אישרה תיקון לחוק מקורות האנרגיה; שטייניץ: "התחרות תגדל, המחירים ירדו"

התיקון נולד בעקבות בקשת שר האנרגיה יובל שטייניץ, להפחית את הרגולציה על יבוא מכשירי חשמל על מנת להגדיל את התחרות בתחום. לטענת משרד האנרגיה, כל יבואן שירצה לייבא מכשיר חשמלי לישראל, יוכל לעשות זאת ללא חובה של בדיקת במעבדה מורשית טרם הייבוא

30.11.2020, 22:28 | ליאור גוטמן
מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק מקורות אנרגיה. התיקון נולד בעקבות בקשת שר האנרגיה יובל שטייניץ, להפחית את הרגולציה על יבוא מכשירי חשמל, על מנת להגדיל את התחרות בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת משרד האנרגיה, כל יבואן שירצה לייבא מכשיר חשמלי לישראל, יוכל לעשות זאת ללא חובה של בדיקת במעבדה מורשית טרם הייבוא. עוד נקבע שהיבואן יוכל להצהיר על רמת היעילות באנרגיה של המוצר ועל כך שהוא עומד ברף המינימלי של יעילות באנרגיה - זאת, על פי נתוני היצרן או על פי בדיקה שערך היבואן במעבדה. לאחר מתן ההצהרה, יקבל היבואן באופן אוטומטי את האישור הנדרש לצורך הייבוא. מי שיבצע את האכיפה והבקרה על היבואנים, לרבות אימות רמת היעילות האנרגטית של מכשירי החשמל השונים, הוא המשרד עצמו. 
יובל שטייניץ, צילום: עמית שעל יובל שטייניץ | צילום: עמית שעל יובל שטייניץ, צילום: עמית שעל

עוד נקבע הערב כי יוארך בחמש שנים הפטור מהיטל השבחה למתקנים סולאריים לייצור "חשמל ירוק". הפטור ימנע התייקרות התקנה של מתקנים סולארים, וזאת במטרה להגיע ליעד הממשלתי שנקבע לאחרונה לפיו עד שנת 2030 לפחות 30% מייצור החשמל מקורו באנרגיות מתחדשות.

"חוק מקורות אנרגיה מבטל בירוקרטיה, מסיר חסמים ומקל מאוד על ייבוא של מכשירי חשמל מכל הסוגים. החוק מצמצם את הסחבת במכון התקנים ויקל מאוד על יבואנים של מוצרי אלקטרוניקה עם תו תקן ואישור של יעילות אנרגטית מאירופה, ארה"ב ומדינות מתקדמות נוספות. המשמעות: יותר תחרות בין היבואנים, שפירושה הורדת מחירים לרווחת אזרחי ישראל", מסכם שר האנרגיה, יובל שטייניץ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות