אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחצה הסף: הדולר צולל ל-3.28 שקלים, ביום חמישי רצוף של ירידות צילום: שאטרסטוק

נחצה הסף: הדולר צולל ל-3.28 שקלים, ביום חמישי רצוף של ירידות

כבר לא מעל 3.3 שקלים: המטבע האמריקאי רושם 7 מתוך 8 ימים של נסיגה מול מקבילו הישראלי וממשיך להיחלש גם לאחר השער היציג; הדולר בדרך לשיעור הנמוך מיולי 2008, אז עמד על 3.23 שקלים; מעמיק את השפל של שנתיים וחצי מול סל המטבעות העיקריים בעולם - נחלש ב-0.3% ל-91.608 נק'; היורו מטפס ב-0.5% ל-1.19 דולרים

01.12.2020, 17:35 | נועם לנדמן

המטבע האמריקאי ביום חמישי רצוף של ירידות מול השקל, וב-7 מתוך 8 ימים של נסיגה מול מקבילו הישראלי: יורד גם לאחר השער היציג ועומד עתה על 3.28 שקלים - וממשיך לצלול לעבר השער הנמוך מיולי 2008, אז נקבע ברמה של 3.23 שקלים. 

קראו עוד בכלכליסט

הדולר אף מעמיק את השפל של שנתיים וחצי מול סל המטבעות העיקריים בעולם - נחלש ב-0.3% ל-91.608 נק'. היורו מטפס ב-0.5% ל-1.19 דולרים, הפאונד מתחזק ב-0.2% ל-1.33 דולרים.

הדולר ביום חמישי רצוף של ירידות מול השקל, צילום: שאטרסטוק הדולר ביום חמישי רצוף של ירידות מול השקל | צילום: שאטרסטוק הדולר ביום חמישי רצוף של ירידות מול השקל, צילום: שאטרסטוק

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים: "דיווח בדבר נתוני התוצר התעשייתי בגרמניה מעידים כי כלכלת המדינה נהנית מהתאוששות כלכלית מואצת ממשבר הקורונה. ברמת האיחוד האירופי נתוני התוצר מלמדים על התייצבות עם ירידה קלה בחודש נובמבר בשל השפעת הבידוד החברתי. היד הנעלמה פועלת בשווקים ומבקשת למנוע קריסה בשער הדולר. היחלשות הדולר בעולם תורמת לחולשה המקומית. עד כה הדולר אומנם ירד אל מתחת לרמת 3.30 שקלים, אולם ביקושים ערים החזירו את הדולר אל מעל לרמת 3.3 שקלים. להערכתנו, במבט לטווח ארוך פוטנציאל הפיחות מוגבל והדולר בדרכו לעבר רמות השפל של יולי 2008 (3.20) ואף פחות. בטווח הקצר פעילות בנק ישראל לצד מימושים בשוקי ההון עשויים לתמוך בתנודות שערים".

"בטווח הארוך אנו צפויים לראות המשך היחלשות בדולר", כך לדברי אדוארד מויה Edward Moya, אנליסט שוק בכיר ב-OANDA בניו יורק. "המבט קדימה על צמיחה עולמית לאחר המשבר, לצד הסימנים מהפד כי הוא מתכוון להמשיך לסייע למשק באמצעות חבילות תמריצים כחלק מהמדיניות שלו – גורמים להיחלשות הדולר", כך לדברי לי הרדמן Lee Hardman אסטרטג ב-MUFG Bank בלונדון.

אלווין ט' טן Alvin T. Tan מ-RBC Capital Markets ציין כי "הלחץ על הדולר החל עוד בימי הבחירות לנשיאות ארה"ב, ואחר כך התגבר עם הודעות החיסון במהלך החודש החולף – כשהמשקיעים מעדיפים לקחת סיכון בשוקי המניות. ההיחלשות בדולר תימשך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות