אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבנה דורשת מסלע לתקן מיד את הזימון לאסיפה: "מלא מוקשים" צילומים: אוראל כהן, תומר לוי

מבנה דורשת מסלע לתקן מיד את הזימון לאסיפה: "מלא מוקשים"

חברת מבנה שמעוניינת להשתלט על קרן הריט סלע נדל"ן טוענת שהזימון של סלע לאסיפת בעלי המניות כולל ניסונות סיכול למהלך ההשתלטות; סלע מכנסת את האסיפה לאחר מאבק ובהתאם להחלטת בית המשפט, כדי להעביר תיקונים בתקנון שיאפשרו את ההשתלטות

01.12.2020, 11:16 | חזי שטרנליכט

הקרבות בין חברת מבנה לקרן הריט סלע נדל"ן עולים מדרגה. מבנה פנתה אתמול (ב') לסלע בדרישה שתתקן במהירות עוד היום (ג') את הזימון שלה לאסיפה. בהמשך להחלטת בית המשפט, קרן הריט הוציאה ביום ראשון זימון לכינוס אסיפת בעלי המניות בקרן, כדי שיצביעו על תיקונים בתקנון שיאפשרו למבנה להשתלט על סלע נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

מבנה בניהולו של דודו זבידה הגישה באמצע החודש שעבר הצעת רכש למניות סלע נדל"ן. כדי שתוכל להשתלט על הקרן ביקשה מבנה, כבעלת מניות בסלע, לזמן אסיפה כללית של בעלי המניות. האסיפה נדרשת כדי לשנות את תקנון החברה של סלע כך שתחדל מלשמש קרן ריט ותהפוך לחברת נדל"ן רגילה. לאחר המאבק המשפטי זימנה ביום ראשון סלע את האסיפה של בעלי המניות ל-6 בינואר הקרוב. 

מימין: מנכ"ל מבנה דודו זבידה ויו"ר סלע נדל"ן שמואל סלבין, צילומים: אוראל כהן, תומר לוי מימין: מנכ"ל מבנה דודו זבידה ויו"ר סלע נדל"ן שמואל סלבין | צילומים: אוראל כהן, תומר לוי מימין: מנכ"ל מבנה דודו זבידה ויו"ר סלע נדל"ן שמואל סלבין, צילומים: אוראל כהן, תומר לוי

במבנה טוענים שהזימון שהוציאה סלע ושעליו חתום יו"ר הקרן, שמואל סלבין, לאותה אסיפה נדרשת של בעלי המניות רווי בניסיונות סיכול למהלך ההשתלטות. בפניית פרקליטי מבנה נטען כי הזימון לאסיפה שהוציאה סלע "רצוף ב'מוקשים' וניסיונות הכשלה מכוונים, אשר כל מטרתם לגרום לכך שההחלטות שעל סדר היום לא תאושרנה והצעת הרכש תסוכל".

בין היתר טוענים במבנה כי בזימון כרכה סלע "שתי החלטות נפרדות, אשר אינן כרוכות זו בזו. האחת - שינוי תקנון החברה, והשנייה – אישור בדבר חדלותה של סלע מלהיות קרן השקעות במקרקעין". באותו זימון נכתב כי ההחלטות מותנות זו בזו. אלא שלפי מבנה עניין זה שכתבה סלע בזימון לבעלי המניות מנוגד לדרישת מבנה עצמה לזימון האסיפה ולדבריה "שתי ההחלטות הינן נפרדות אשר אינן כרוכות זו בזו, וככל שלא תאושר את מהן, לא יהא בכך כדי להשפיע על ההחלטה האחרת".

מעבר לכך חולקת מבנה על הדרך שבה מבקשת סלע להגדיר בעלי מניות המחזיקים גם במניות במבנה כבעלי עניין אישי בהצבעה. כלומר, כאלה שקולם "לא ייספר" בניסיון לבטל את מעמדה של סלע נדל"ן כקרן ריט. פרקליטי מבנה דורשים כי התיקון יתבצע עוד היום (1 בדצמבר) ומבקשים שסלע תעביר לידי מבנה את נוסח הזימון אליה קודם שתפרסם אותם.

במבנה רומזים כי יחזרו לביהמ"ש, לצורך דיון בבקשתן, כשהם מציינים במכתב "אם לא תעשו כן עד המועד הנזכיר לעיל, מרשתנו תאלץ לפעול ללא דיחוי להבטחת ולהגנת מלוא זכויותיה, בכל דרך העומדת לה בדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות