אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלת השליטה בטופשופ נכנסת להליך פירוק: "המכשולים גבוהים מדי" צילום: גטי אימג'ס

בעלת השליטה בטופשופ נכנסת להליך פירוק: "המכשולים גבוהים מדי"

התהליך יאפשר לחברת ארקדיה לחפש רוכש, בזמן שההגנה מפני הנושים תספק לה מרחב נשימה; קריסה של החברה מעמידה בסכנה את מקום עבודתם של 13 אלף עובדים; המנכ"ל על השפעות הקורונה: "תנאי המסחר המאתגרים ביותר שחווינו אי פעם"

01.12.2020, 11:48 | שירות כלכליסט

חברת ארקדיה, שמחזיקה ברשתות אופנה בריטיות בהן טופשופ, דורותי פרקינס ומיס סלפרידג', נכנסה להליך פירוק שעלול להוביל לכך ש-13 אלף אנשים יאבדו את מקום העבודה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

מהחברה נמסר כי פירמת דלויט אמונה על ההליך שנגרם בשל "ההשפעה החמורה" של מגפת הקורונה על המכירות. החברה מפעילה 444 חנויות בבריטניה ועוד 22 מחוץ לממלכה, והודיעה כי הוציאה מעל 9,000 עובדים לחל"ת. עם זאת, בארקדיה הבטיחו כי יכבדו את כל ההזמנות שבוצעו במהלך מכירות בלאק פריידי. 

סר פיליפ גרין, בעל השליטה בארקדיה, צילום: בלומברג סר פיליפ גרין, בעל השליטה בארקדיה | צילום: בלומברג סר פיליפ גרין, בעל השליטה בארקדיה, צילום: בלומברג

תהליך פשיטת הרגל אמור לספק לחברה, שבבעלותו של פיליפ גרין, מרחב נשימה מהנושים - כמו בעלי הנכסים וספקי הבגדים - בזמן חיפוש רוכש עבור החברה או חלקים ממנה. במהלך התקופה הזו מנהלי ארקדיה ימשיכו בניהול היום יומי.

"השלכות הקורונה, כולל הסגירה של החנויות שלנו לתקופות זמן ממושכות, פגעה חמורות בפעילות של כל המותגים שלנו", מסר מנכ"ל החברה איאן גרבינר. "לאורך התקופה המאתגרת הזו פעלנו לשמור על מקומות העבודה ועל היציבות הפיננסית של הקבוצה, מתוך תקווה שנוכל להתגבר על המגפה ולהיחלץ ממנה. אולם, בסופו של דבר לנוכח תנאי המסחר המאתגרים ביותר שחווינו אי פעם, המכשולים שעמדו בפנינו פשוט היו גבוהים מדי".

המותגים של החברה סבלו משנים של הזנחה ומיעוט השקעות עוד לפני פרוץ הקורונה, ולא הצליחו לבצע בזמן את המעבר למכירות מקוונות ולפלטפורמות דיגיטליות. עם זאת, ההערכה היא כי יהיו קונים מעוניינים בחלק מהמותגים, בראשם טופשופ וטופמן. מועמדים פוטנציאלים כוללים את רשת האופנה המקוונת בוהו, פרייזרז גרופ וכמה חברות פרייבט אקוויטי. כמו כן, ההערכות בתעשייה הן שגם רשתות גדולות כמו מרקס אנד ספנסר ונקסט עשויות להתעניין במותגים בניסיון לפנות לצעירים.

סניף של טופשופ, צילום: בלומברג סניף של טופשופ | צילום: בלומברג סניף של טופשופ, צילום: בלומברג

גרין היה גם הבעלים של רשת בלי הכלבו BHS אותה מכר ב-2015 עבור פאונד אחד ושנה לאחר מכן פשטה את הרגל. הוא נחשב באותה תקופה כאחראי לקריסה ואף הואשם כי בזבז את קרן הפנסיה של העובדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות