אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח: מחיר המדיניות האנטי סביבתית של טראמפ - 980 מיליארד דולר צילום: איי פי

דו"ח: מחיר המדיניות האנטי סביבתית של טראמפ - 980 מיליארד דולר

בארבע השנים האחרונות דונלד טראמפ עשה מאמצים ניכרים על מנת לבטל חוקים, תקנות ורגולציות שנועדו להגביל פליטות גזי חממה. דו"ח חדש מעלה שבתקופה של 19 שנה, הנזקים הכלכליים של ארה"ב כתוצאה ממשבר האקלים גבוהים משמעותית משל מדינות G20 אחרות

01.12.2020, 13:34 | עומר כביר

בארבע השנים האחרונות, תחת ממשל טראמפ, ארה"ב עשתה מאמצים ניכרים על מנת לבטל חוקים, תקנות ורגולציות שנועדו להגביל פליטות גזי חממה, ולעתים אף נקטה במהלכים שנועדו להגדיל את היקף הפליטות שלה.

את המחיר היא גם צפויה לשלם בצורה משמעותית יותר ממדינות גדולות אחרות, שכן דו"ח חדש מעלה שלאורך תקופה של 19 שנה הנזקים הכלכליים שספגה ארה"ב כתוצאה ממשבר האקלים גבוהים משמעותית מאלו של מדינות G20 אחרות, ומוערכים בסכום כולל של כ-980 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח, The 2020 Climate Transparency Report, בוחן מדדים שונים של השפעת משבר האקלים על מדינות ה-G20 (שאחראיות גם לפליטות 87% מגזי החממה בעולם). הוא חובר על ידי קבוצה של 14 מכוני מחקר עצמאיים ועמותות בתמיכת הבנק העולמי, וממצאיו נחשפו לפני כשבועיים.

דונלד טראמפ, צילום: איי פי דונלד טראמפ | צילום: איי פי דונלד טראמפ, צילום: איי פי

לפי הדו"ח, בין 1999 ל-2018, אסונות אקלים כמו שריפות ושטפונות גרמו לארה"ב הפסדים כלכליים בסך של 51.6 מיליארד דולר בשנה בממוצע. הסכום גבוה משמעותית מהנזקים הכלכליים בסין שבמקום השני (35 מיליארד דולר בשנה) והודו שבמקום השלישי (14 מיליארד דולר לשנה). שנות קיצון כמו 2017, אז עמדו הנזקים הכלכליים של ארה"ב מאסונות אקלים כמו הוריקנים ושריפות על 305 מיליארד דולר, נפחו משמעותית את הממוצע השנתי. הן גם מסמנות את העתיד לבוא, שכן האסונות עתידים לגדול בשנים הקרובים במספרם ובעצמצם, ואתם גם הנזקים הכלכליים.

חרף זאת, ארה"ב ממשיכה להוביל בפליטות גזי חממה, ולפי הדו"ח נמצאת במקום הרביעי בשיעור הפליטות ביחס לגודל האוכלוסייה. זאת, בעיקר כתוצאה מסבסוד פעילותן של חברות דלקי מאובנים. "ארה"ב סיפקה יותר תמיכה פיננסית לסקטור דלקי המאובנים מכפי שכל מדינת G20 אחרת סיפקה לכל סקטור האנרגיה אצלה", נכתב בדו"ח.

הינמסות קרחונים בים הארקטי, צילום: AP הינמסות קרחונים בים הארקטי | צילום: AP הינמסות קרחונים בים הארקטי, צילום: AP

הנשיא הנבחר ג'ו ביידן כבר הכריז על כוונתו לבצע שינוי משמעותי במדיניות האקלים של ארה"ב. הוא הצהיר שבכוונתו להצטרף מחדש להסכם פריז, הפך את סוגיית שינוי האקלים לאחד מארבעת נושאי העבודה המרכזיים של צוותי המעבר שלו והתחייב למנות את ג'ון קרי לשר האקלים וחבר קבינט בממשלות. הדו"ח מצביע על כך שצפויה לו עבודה קשה על מנת למתן את הנזקים הכלכליים שגורם משבר האקלים למדינה שנבחר להוביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות