אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן שאינטרקיור ברבעון שיא: אלון גרנות פורש מהובלת פעילות הקנאביס שלה צילום: אלעד גרשגורן

בזמן שאינטרקיור ברבעון שיא: אלון גרנות פורש מהובלת פעילות הקנאביס שלה

הכנסות חברת השקעות מדעי החיים זינקו ב-765.4% ברבעון והחברה אף עברה לרווח; גרנות יפרוש לאחר 16 חודשים בלבד כמנכ"ל החברה הבת קנדוק פארמה וימשיך לכהן כדירקטור; יחליף אותו אלכס רבינוביץ', בעל השליטה (34.8%) ומנכ"ל אינטרקיור

01.12.2020, 16:41 | צלי גרינברג
בזמן שפעילות הקנאביס של אינטרקיור מתרוממת ומציגה רבעון שיא, חברת השקעות מדעי החיים מדווחת כי אלון גרנות, מנכ"ל החברה הבת קנדוק פארמה, פורש מתפקידו. זאת, לאחר כהונה בת 16 חודשים בלבד. גרנות יכהן כדירקטור האחראי על מיזוגים ורכישות.

קראו עוד בכלכליסט

את גרנות יחליף אלכס רבינוביץ', בעל השליטה (34.8%) ומנכ"ל אינטרקיור, שיכהן מעתה גם כמנכ"ל פעילות הקנאביס הרפואי, קרי מנכ"ל קנדוק.

אלון גרנות, מנכ"ל קנדוק היוצא, צילום: אלעד גרשגורן אלון גרנות, מנכ"ל קנדוק היוצא | צילום: אלעד גרשגורן אלון גרנות, מנכ"ל קנדוק היוצא, צילום: אלעד גרשגורן

גרנות אינו הראשון שמסכם כהונה קצרה כמנכ"ל קנדוק פארמה. בסוף אוגוסט 2019 הוא החליף את האלוף במיל. ניצן אלון, שכיהן בתפקיד כחצי שנה בלבד.

גורמים בחברה סיפרו אז ל'כלכליסט', כי תחלופת הגברי נועדה לקדם את הרישום למסחר קנדוק פארמה בבורסת נאסד"ק ארה"ב, אך ניסיון ה-IPO החל מאפריל 2019, כמו גם ניסיון המיזוג החל ממרץ האחרון לחברת סלקט הישראלית הנסחרת בוול סטריט - לא צלחו.

אם לשפוט על פי הדוחות הכספיים לרבעון השלישי של השנה עליהם דיווחה אינטרקיור אתמול (ב') בלילה, אז גרנות פורש בשיא. כך, בעוד חברות הקנאביס הישראליות האחרות מתקשות להציג צמיחה משמעותית או מעבר לרווח ברבעון השלישי של השנה, אינטרקיור צולחת את הרבעון עם עלייה של 765.4% בהכנסות ומעבר לרווח בשורה התחתונה.

הכנסות חברת השקעות מדעי החיים עלו ל-22.5 מיליון שקל ברבעון בהשוואה ל-2.6 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד, ונבעו מפעילות הקנאביס הרפואי של החברה הבת (100%) קנדוק פארמה.

החברה הציגה רווח תפעולי שעמד על 2.4 מיליון שקל בהשוואה להפסד תפעולי של 14.4 מיליון שקל, וה-EBITDA המתואם עמד על 6.6 מיליון שקל בהשוואה ל-EBITDA שלילי שעמד על 5.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

התוצאות הושפעו בעיקר מעלייה משמעותית בהיקף פעילות החברה כתוצאה מהסכמי הייבוא שלה עם חברות הקנדיות טילריי ואוגניגרם במהלך התקופה, לצד תחילת פעילות מסחרית של המתקן הדרומי של החברה, ומאיחוד לראשונה של חברת הקנאביס 'כאן עולם', שאת השליטה בה (50.1%) רכשה אינטרקיור במהלך יולי השנה תמורת כ-32.4 מיליון שקל.

הרווח הכולל המיוחס לבעלי המניות עמד על 1.9 מיליון שקל או 1 אגורות למניה בהשוואה להפסד כולל של 15.5 מיליון שקל או 13 אגורות למניה המיוחס לבעלי המניות. עיקר הפגיעה ברווח נבעה מהמשך מחיקת שווי אחזקתה בחברת הביוטק ריגנרה, שהחליטה על הפסקת פעילותה בסוף חודש ספטמבר האחרון, ומרישום תשלום מבוסס מניות בגובה 2.3 מיליון שקל.

החברה גם הציגה תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת לראשונה מאז אוחדו תוצאות קנדוק פארמה בדוחותיה, שעמד על 6.3 מיליון שקל, לעומת תזרים מזומנים שלילי של 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק פארמה: "אינטרקיור השלימה במהלך הרבעון השלישי את מחזור גידול הקנאביס הרפואי המסחרי הראשון באתר הדרומי שלה, ופועלת בשיתוף פעולה עם החברות המובילות בעולם ליצירת יתרון איכותי".

תוצאות הרבעון סייעו לחברה לצמצם את ההפסד לתשעת החודשים הראשונים של השנה והיוו כ-60% מכלל ההכנסות לתקופה, שעלו ב-433.8% ועמדו על 37.9 מיליון שקל. ה-EBITDA המתואם עמד על 6.8 מיליון שקל בהשוואה ל-EBITDA שלילי של 10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אך החברה עדיין הציגה הפסד תפעולי בגובה 45.8 מיליון שקל, ש-39.8 מיליון שקל ממנו מיוחס למחיקת שווי השקעות החברה בחברות הביוטק ריגנרה ונובלוס, בהשוואה לרווח תפעולי של 12.9 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2019.

עקב כך רשמה החברה הפסד כולל המיוחס לבעלי המניות שעמד על 46.3 מיליון שקל או 42 אגורות למניה, בהשוואה לרווח כולל של 10.7 מיליון שקל או 9 אגורות למניה בתקופה המקבילה. וגם תזרים המזומנים מפעילות שוטפת עדיין נשאר שלילי, אך צומצם ל-1.6 מיליון שקל לעומת 10.2 מיליון שקל בתשעת החודשים המקבילים אשתקד.

אינטרקיור, המובלת על ידי ראש הממשלה לשעבר - היו"ר אהוד ברק, הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה בגובה 47.8 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה, בהשוואה ל-35.5 מיליון שקל בסוף התקופה המקבילה. החברה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 431.7 מיליון שקל, ממשיכה להוביל את שווי חברות הקנאביס הישראליות הנסחרות באחוזת בית, ומנייתה הגיבה היום (ג') לדו"ח בעלייה של כ-4%, לאחר שסיכמה ירידה של כ-3.3% מתחילת השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות