אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשת הממשלה תומכת בשבוע עבודה מקוצר לחיזוק התיירות שנפגעה במגפה צילום: איי אף פי

ראשת הממשלה תומכת בשבוע עבודה מקוצר לחיזוק התיירות שנפגעה במגפה

בשבוע שעבר דווח, כי הפער בהכנסות מתיירות יעמוד השנה על 12.9 מיליארד דולר, ללא מבקרים בינלאומיים. לפי נתוני ארגון תיירות מקומי, נדרשות 12 לינות ליליות על ידי מקומי כדי להשתוות להוצאות של תייר בינלאומי אחד

02.12.2020, 07:31 | שירות כלכליסט

ההחלטה של יוניליוור לבצע פיילוט לשבוע עבודה מקוצר בניו זילנד תזכה לרוח גבית של ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן, שהציפה את הרעיון עוד בחודש מאי כאמצעי לעודד תיירות פנים במדינה.

"שמעתי הרבה אנשים מציעים שנעבור לשבוע עבודה בן ארבעה ימים", ציינה אז בעקבות ביקור ראשון באתר תיירות מקומי, לאחר הסרת סגר הקורונה. "יש הרבה דברים שלמדנו על הקורונה, הגמישות הזו של עבודה מהבית, פריון העבודה שזה ייצור. אני מעודדת מעסיקים לחשוב אם זה יכול להצליח במקום העבודה שלהם, כי אין ספק שזה יעזור לענף התיירות ברחבי המדינה".

ראשת ממשלת ניו זילנד ג ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן | צילום: איי אף פי ראשת ממשלת ניו זילנד ג

תעשיית התיירות הניו זילנדית היא חלק משמעותי מכלכלת המדינה וענף היצוא הגדול ביותר שלה המהווה 20.4% מהיצוא. בשנה שהסתיימה במרץ 2019, התיירות תרמה 9.9 מיליארד דולר אמריקאי לתמ"ג. התעשייה מעסיקה כ־229 אלף אנשים, שמייצגים כ־14% מכלל העובדים במדינה.

עם זאת, כמו ברחבי העולם, גם בניו זילנד המגפה פגעה פגיעה אנושה בתעשיית התיירות.

"אם מעסיקים יחליטו לעבור לשבוע עבודה בן ארבעה ימים, מבלי לפגוע בשכר, זה יאפשר לניו זילנדים יותר זמן פנוי לסייר ב'חצר האחורית' שלהם", ציינה ארדרן.

בשבוע שעבר דווח, כי הפער בהכנסות מתיירות יעמוד השנה על 12.9 מיליארד דולר, ללא מבקרים בינלאומיים. לפי נתוני ארגון תיירות מקומי, נדרשות 12 לינות ליליות על ידי מקומי כדי להשתוות להוצאות של תייר בינלאומי אחד. כמו כן, תיירים זרים מוציאים ביום כ־232 דולר, פי שלושה לעומת מקומיים היוצאים לטיול שמשולבת בו לינה.

לפי הערכות, התיירות הבינלאומית לניו זילנד לא תתאושש לפני 2022. "המקומיים עושים עבודה נהדרת ומטיילים הרבה, אבל נצטרך הרבה מאוד מבקרים זרים כדי לחזק את המגזר", כך לפי מנכ"ל טוריזם NZ, סטיבן אינגלנד־הול, שאמר את הדברים ל"ניו זילנד הראלד".

בינתיים, ניו זילנד ממשיכה לשמור על רמה נמוכה של תחלואת קורונה. אתמול דווחו שלושה מקרים ש"יובאו" למדינה על ידי מבקרים מגרמניה ומארה"ב, כאשר מספר המקרים המאומתים הכולל עומד על 72.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות