אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי ואמזון משתפות פעולה: פיתחו פלטפורמת תוכנה לכלי רכב

בלקברי ואמזון משתפות פעולה: פיתחו פלטפורמת תוכנה לכלי רכב

הפלטפורמה, שמכונה IVY אמורה להקל על יצרניות רכב לשתף פעולה עם מגוון גדול יותר של מפתחים, בצורה שתאיץ את הפיתוח של אפליקציות ושירותים. אחת המטרות של בלקברי ואמזון היא לבסס את IVY כסטנדרט לכל תעשיית הרכב העולמית

01.12.2020, 18:18 | שירות כלכליסט

חברת הטכנולוגיה הקנדית בלקברי וענקית המסחר האלקטרוני אמזון פיתחו פלטפורמת תוכנה מבוססת ענן שתעזור ליצרניות וספקי רכב לקבל מידע שנאסף מכלי רכב ולהאיץ מימוש של מאפיינים ושירותים מחוללי רווח, כך הודיעו החברות היום.

בלקברי ושירותי האינטרנט של אמזון (AWS) הודיעו שפלטפורמת המידע החכם, שמכונה IVY, תקטין את משך הזמן שלוקח ליצור, ליישם ולחולל רווח מאפליקציות רכב ושירותי חיבוריות, שיפעלו בכלי רכב שונים מסוגים ודגמים מגוונים, וכך תקל על יצרניות רכב לשתף פעולה עם מגוון גדול יותר של מפתחים, בצורה שתאיץ את הפיתוח של אפליקציות ושירותים.

אילוסטרציה. בקרוב פלטפורמה של בלקברי ואמזון בכלי הרכב? אילוסטרציה. בקרוב פלטפורמה של בלקברי ואמזון בכלי הרכב? אילוסטרציה. בקרוב פלטפורמה של בלקברי ואמזון בכלי הרכב?

יצרניות הרכב נרתעו עד כה מלחלוק מידע עם ספקי טכנולוגיה חיצוניים. IVY מתוכננת להשלים עיצובי רכב דיגיטליים חדשים שמפותחים ע"י חברות פולקסוואגן, ג'נרל מוטורס ואחרות. הפלטפורמה מתבססת על QNX של בלקברי, מערכת הפעלת כלי רכב שמותקנת כיום בכ-175 מיליון כלי רכב ברחבי העולם, כך על פי ג'ון וול, המנהל הראשי של חברת בלקברי פתרונות טכנולוגיים. "האתגר הגדול ביותר שעומד בפני יצרניות רכב בבואן להכניס אפליקציות לכלי הרכב הוא לחולל הכנסה מהמידע שהן מפיקות, זאת מאחר שאין עדיין דרך סטנדרטית להשיג גישה אל המידע", כך אמר וול לרויטרס.

אחת המטרות של שתי החברות היא לבסס את IVY כפלטפורמה סטנדרטית לכל תעשיית הרכב העולמית, כפי שאפל וגוגל עשו בטלפונים ניידים באמצעות פלטפורמות האנדרואיד וה-iOS שלהן. ללא הסטנדרטיזציה, לדברי וול, יצרניות רכב "לא באמת יכולות ליצור מערכת אקולוגית שלמה או למנף לטובתן את כל קהילת מפתחי האפליקציות". IVY צפויה להיות מותקנת בכלי הרכב הראשונים של שנת הייצור 2023, כך על פי שרה קופר מ-AWS.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות