אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות עצירת התשלום: מידרוג הורידה את דירוג האג"ח של אולייר

בעקבות עצירת התשלום: מידרוג הורידה את דירוג האג"ח של אולייר

חברת דירוג האשראי מביאה בחשבון מימוש מהיר של נכסים: "החברה מצויה בראשיתו של תהליך אשר רמת הוודאות לגבי כיווני התפתחותו אינה ברורה"

02.12.2020, 11:17 | יניב רחימי

קצת יותר מיממה לאחר שאולייר בישרה למשקיעים על עצירת התשלומים למחזיקי איגרות החוב הלא מובטחות, מידרוג הגיבה עם הורדת דירוג האשראי של החברה. דירוג הסדרות הלא מובטחות (ב', ד') ירד ב־12 נוצ'ים לרמה של C, ודירוג הסדרות המובטחות (ג', ה') ירד ב־11 נוצ'ים לרמה של Caa3.

קראו עוד בכלכליסט

במידרוג מעריכים את שיעור השיקום לאיגרות החוב שאינן מובטחות בשעבודים, שהיקף החוב כלפי המחזיקים שלהן עומד על כ־900 מיליון שקל, בטווח של 35%‑0%, ואת שיעור השיקום של הסדרות המובטחות בשעבוד, שהיקף החוב כלפי המחזיקים שלהן עומד על 1.4 מיליארד שקל, בטווח של 65%‑80%. אומדן שיעור השיקום נקבע בהתאם למתודולוגיה של מידרוג לדירוג מכשירי חוב ומנפיקים בכשל פירעון ומכשירי חוב פגומים.

תרחיש הבסיס של מידרוג מביא בחשבון מימוש מהיר של נכסי אולייר, בשל העמדת סדרות אג"ח של החברה לפירעון מיידי. אולם בחברת הדירוג מציינים שאם החברה תגבש הסדר חוב מול הנושים שלה, תרחיש הבסיס יעודכן בהתאם.

בתרחיש הרגישות שמידרוג ערכה שווי הנכסים של אולייר הופחת בטווח של 40%‑45%. הפחתה זאת כוללת הוצאות הקשורות למימוש הנכסים.

שווי מלון William Vale, המשועבד לטובת סדרת אג"ח ג', הסתכם ליום 30 ביוני 2020 בכ־234 מיליון דולר. תרחיש הבסיס של מידרוג, כולל תרחיש רגישות בהנחת מימוש מהיר הנע עד לכ־45%, מוביל לשיעור שיקום בטווח של כ־80%-65% לסדרת אג"ח ג'.

שווי פרויקט בושוויק (שלב א'), המשועבד לטובת סדרת אג"ח ה', הסתכם בסוף הרבעון השני בכ־323 מיליון דולר. תרחיש הבסיס, כולל תרחיש רגישות בהנחת מימוש מהיר הנע עד לכ־40%, מוביל לשיעור שיקום בטווח של כ־80%-65% לסדרת אג"ח ה'.

במידרוג מדגישים את חוסר הוודאות שקיים ביחס לתהליך שאולייר נמצאת בפתחו וכותבים כי "הותרת הדירוג תחת בחינה ללא כיוון ודאי משקפת את הערכתנו, כי החברה מצויה בראשיתו של תהליך אשר רמת הוודאות לגבי כיווני התפתחותו אינה ברורה".

בחברת הדירוג מציינים שבמסגרת בחינת הדירוג, ייבחנו ההתפתחויות ביחס להודעת אולייר בדבר העיכוב בפרסום הדו"חות הכספיים ליום 30 בספטמבר 2020. הסיבה לכך, בין היתר, היא היעדר ראיות על ויתור המלווים הבכירים והמובטחים על מימוש זכויותיהם מכוח הסכמי המימון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות