אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר התיקון למתווה פתיחת הקניונים: תפוסת הקונים בחנויות תגדל צילום: עמית שאבי

אושר התיקון למתווה פתיחת הקניונים: תפוסת הקונים בחנויות תגדל

ועדת חוקה חוק ומשפט אישרה ברוב קולות את התיקון למתווה, לפיו מספר האנשים בקניון יקטן, ובמקביל, מספר הקונים הרשאים להיות בחנויות גדולות בו זמנית לא תוגבל בתקרה של עד עשרה אנשים. יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר, "צריך ללכת על בדיקות המוניות שייתנו דרכון ירוק של 72 שעות ואז אפשר יהיה לפתוח מכוני כושר, אירועי תרבות, בתי כנסת"

02.12.2020, 11:02 | אורנה יפת

ועדת חוקה חוק ומשפט אישרה ברוב קולות את התיקון למתווה פיילוט פתיחת הקניונים. התפוסה המרבית המותרת בשטח הקניון, שונתה מיחס של אדם אחד לכל 7 מ"ר, ליחס של אדם ל– 15 מ"ר. במקביל, תפוסת האנשים הרשאים להיות בחנויות גדולות בו זמנית לא תוגבל בתקרה של עד עשרה אנשים. התקנות המעודכנות קובעות כי התפוסה בכל החנויות תהיה לפי יחס של אדם ל– 7 מ"ר ועד 10 אנשים, ובחנויות שגודלן עולה על 150 מ"ר, התפוסה המירבית תהיה ביחס של אדם ל– 15 מטרים רבועים ללא תקרה מספרית על מספר השוהים בחנות.

קראו עוד בכלכליסט

חישוב השטח לעניין התפוסה המותרת בקניון (בשטחים המשותפים) לא יכלול שטח של מקום ציבורי ועסקי שהפעלתו אסורה המצוי בתוך קניון, כגון, שטח של אולם קולנוע המצוי בקניון.

סוף לתורים בחנויות?, צילום: בראל אפרים סוף לתורים בחנויות? | צילום: בראל אפרים סוף לתורים בחנויות?, צילום: בראל אפרים

נציגת משרד הבריאות אמרה בדיון כי ההחלטה להגדיל את מספר האנשים בחנויות הגדולות תחול גם על חנויות שאינן בתוך קניון וגם על חנויות רחוב וחנויות במרכזי קניות פתוחים, לאחר שהפיילוט יסתיים ובהתאם למצב התחלואה.

"גם אחרי התיקון, הפיילוט לא יוכל להישאר כהעתק הדבק", אמר יעקב אשר, יו"ר ועדת חוקה חוק ומשפט. "צריך להגדיל אותו בצורה משמעותית, צריך ללכת על בדיקות המוניות שייתנו דרכון ירוק של 72 שעות כמו באיים הירוקים ואז אפשר יהיה לפתוח מכוני כושר, אירועי תרבות, בתי כנסת".

בתחילת הדיון התייחס יו"ר הוועדה לפירוק הממשלה וקרא לראש הממשלה ולראש הממשלה החליפי להסיר מסדר היום את פירוק הממשלה. "אני חרד להחלטות קבינט הקורונה במצב בו שתי מפלגות מפרקות ממשלה, איך יקבלו החלטות על החיים שלנו ועל החינוך של הילדים שלנו? מה תהיה הלוגיקה? האם השיקול יהיה לפי מה טוב לכל אחד בקלפי או מה טוב להתמודדות במגפה הזו. זה חמור ומדאיג ואני קורא לראשי הממשלה 'תמנעו את הפארסה של בחירות במהלך מגיפה, אין לכם מנדט לזה'".

בהתייחסו לצעדי ההמשך במאבק בקורונה אמר יו"ר הוועדה: "כמו שעשינו פיילוט של איים ירוקים, יש ללכת בטכנולוגיה שתיצור כרטיס ירוק לא רק למחלימים אלא גם על בדיקות מהירות. מי שיעשו בדיקה יהיו להם 72 שעות לפחות שיוכלו לתפקד וללכת לאירועי תרבות ולשאר הדברים. יש מערכות דיגיטליות שיודעות לעבוד עם זה ואם נוסיף את הבדיקות הסרולוגיות, נדע לתפקד הרבה יותר טוב. יכול להיות שיהיה פרומיל של אנשים הזויים, אבל בגלל כמה אנשים שהולכים למסיבות הדבקה מונעים שחרור של הכלכלה והחינוך בצורה יותר טובה? במקום להתווכח כל היום כמה אנשים ייכנסו לחנות, יכולתם לעשות פיילוט ראשון על ברקוד. אני קורא לראש הממשלה וראש הממשלה החליפי: שבו היום ותנו לנו דרכון ירוק שאנחנו מדברים עליו כבר מסוכות. תפסיקו לטפל בדיאגנוזה של המחלה ותתחילו לטפל באפשרות לחיות עם הנגיף הזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות