אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דבנהמס, רשת בתי הכלבו הגדולה בבריטניה, סוגרת את כל החנויות צילום: איי פי

דבנהמס, רשת בתי הכלבו הגדולה בבריטניה, סוגרת את כל החנויות

ההודעה מגיעה פחות מ-24 שעות לאחר שבעלת טופשופ, ארקדיה, הגישה בקשה לפשיטת רגל. שתי הסגירות מסכנות 25 אלף מקומות עבודה בבריטניה

02.12.2020, 11:38 | שירות כלכליסט

דבנאמס, רשת חנויות הכלבו הגדולה בבריטניה, כנראה סוגרת את חנויותיה לצמיתות. ההודעה מגיעה פחות מ-24 שעות לאחר שבעלת טופשופ, ארקדיה, הגישה בקשה לפשיטת רגל. ביחד, שתי הסגירות מסכנות 25,000 מקומות עבודה בבריטניה.

דבנהמס, שקרסה באפריל בפעם השנייה תוך 12 חודשים, הודיעה אתמול שלא הצליחה למצוא קונה ותחל לסגור את פעילותה. 124 סניפיה בבריטניה והחנות המקוונת שלה – שמעסיקות יחד 12,000 עובדים, ינסו למכור את המלאי הנותר, ולאחר מכן יסגרו את שעריהן אם לא יימצא קונה. עתיד 45 חנויות הזיכיון שלה, שנמצאות בעיקר במזרח התיכון, דרום מזרח אסיה ומזרח אירופה, תלוי גם הוא במציאת קונה עבור עסקי הרשת בבריטניה.

כלבו דבנהמס , צילום: איי פי כלבו דבנהמס | צילום: איי פי כלבו דבנהמס , צילום: איי פי

אתמול אישרה קמעונאית מוצרי הספורט JD Sport את סופם של הדיונים באשר לרכישת דבנהמס. "הנוף הכלכלי מאתגר בצורה קיצונית, וזה בנוסף לאי הוודאות בפניו עומד מגזר הקמעונאות בבריטניה, הביאו לכך שלא הצלחנו להסכים על עסקה", כך אמר גאוף רוולי מחברת FRP Advisory שלקחה חלק בדיונים. בנהמס אמרה שהסגירה לא תשפיע על Magasin du Nord, רשת חנויות הכלבו שלה שמפעילה שבעה סניפים בדנמרק, והיא תמשיך לפעול כרגיל.

ההחלטה של דבנהמס לסגור את עסקיה בבריטניה מהווה מכה נוספת לתעשיית הקמעונאות הבריטית, שכבר נמצאה במצב קשה לאחר החדשות על קריסת ארקדיה שעות קודם לכן. ארקדיה, שמעסיקה 13,000 עובדים, ממשיכה לפעול בינתיים ומחפשת קונה לעסקיה – כולל שמונה מותגי אופנה שביניהם Miss Selfridge ו-דורותי פרקינס. מספר אנליסטים מאמינים שחברת הקמעונאות Boohoo עשויה להיות קונה אפשרית. דבנהמס, לעומת זאת, כנראה הגיעה לסוף דרכה. "המותגים של ארקדיה מהווים הזדמנות להישרדות, אך סיכוייה של דבנהמס לשרוד הם קלושים", כך אמרה פיפה סטפנס, אנליסטית קמעונאות בחברת GlobalData.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות