אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם מוותרת על רכישת הלמן אלדובי צילום: יחצ

אלטשולר שחם מוותרת על רכישת הלמן אלדובי

אלשטולר שחם גמל הציעה לרכוש את בית ההשקעות ביולי האחרון לפי שווי של 230 מיליון שקל ונסוגה מהעסקה בעקבות הסחבת במגעים וההצעה הגבוהה יותר שהגישה הפניקס

02.12.2020, 15:51 | גולן חזני ועירית אבישר

אלטשולר שחם גמל נסוגה מרכישת בית ההשקעות הלמן אלדובי, בשל הסחבת בקידום העסקה וההצעה הגבוהה יותר שהגישה הפניקס.

קראו עוד בכלכליסט

אלטשולר שחם גמל, חברת הגמל והפנסיה של בית ההשקעות אלטשולר שחם, הציעה לרכוש את בית ההשקעות הלמן אלדובי ביולי האחרון לפי שווי של 230 מיליון שקל. בהלמן אלדובי לא מיהרו לקבל את ההצעה, על אף שהיא הייתה גבוהה פי שניים משווי השוק של בית ההשקעות באותו הזמן.  

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, צילום: יחצ יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה | צילום: יחצ יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, צילום: יחצ

בית ההשקעות הודיע על הקמת ועדה בלתי תלויה לבחינת ההצעות, וניהל במקביל גם שיחות עם קרן בריטית. לאחרונה נודע כי גם הפניקס הציעה לרכוש את הלמן אלדובי, לפי שווי גבוה יותר של 275 מיליון שקל.

מאלטשולר שחם נמסר: "לאור התארכות המשא ומתן והמידע אודות מגעים שמקיימת הלמן אלדובי עם מציע נוסף לרכישת בית ההשקעות תמורת 275 מיליון שקל, החליטה אלטשולר שחם גמל ופנסיה שלא להגיש הצעה עדכנית ולפרוש מהמשא ומתן לרכישת בית ההשקעות באופן סופי. זאת בין היתר מכיוון שלהערכתה, המחיר המוצע על ידי המציע השני אינו משקף את שוויה של הלמן אלדובי".

הפניקס ניסתה כבר לפני שנה לרכוש את הלמן אלדובי, אלא שזמן קצר לאחר מכן פרץ משבר הקורונה, והמגעים הופסקו.

בהפניקס, בניהולו של אייל בן סימון, ראו שבית ההשקעות צלח בסך הכל בצורה חיובית את משבר הקורונה, והחליטו לשוב ולהתמודד על הרכישה. כיוון ששתי ההצעות האחרות מתייחסות לכלל בית ההשקעות, אז גם בהפניקס החליטו לעדכן את הצעתם כך שהיא תכלול את בית ההשקעות כולו, על אף שברור שעיקר העניין הוא בפעילות הגמל והפנסיה של הלמן אלדובי, המנהלת כיום 22 מיליארד שקל.

בעלת השליטה בבית ההשקעות הלמן אלדובי היא הלמן אלדובי פיננסים (48.2%). גוף זה מוחזק על ידי אורי אלדובי ורוני הלמן (25%), פיטר פרידמן (25%) ומשפחת יזרעאל ואייזק סיטון, הבעלים של הדס ארזים (45%).

בנוסף לכך, בית ההשקעות אי.בי.אי מחזיק ב-33% מהלמן אלדובי, בעקבות מיזוג פעילות הגמל בין שני בתי ההשקעות. ישנם אינטרסים שונים בין בעלי המניות, כאשר חלקם רוצים למכור את ההחזקות בבית ההשקעות, וחלק מעדיפים להשאיר אותו עצמאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות