אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלצה בארה"ב: ניתן לקצר הבידוד ל-7 ימים במקרים מסוימים צילום: גטי

המלצה בארה"ב: ניתן לקצר הבידוד ל-7 ימים במקרים מסוימים

הסוכנות למניעת מחלות קבעה כי בידוד של 14 ימים בעקבות חשיפה לחולה קורונה הוא עדיין הדרך הטובה ביותר להפחתת ההפצה של הנגיף - ואולם במקרים מסוימים ניתן לקצרו

02.12.2020, 19:42 | שירות כלכליסט

הסוכנות למניעת מחלות בארה"ב (CDC) ריכך היום את המלצותיו לגבי תקופת הבידוד למי שנחשף לאדם חולה בקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה עמדה המלצת ה-CDC על 14 ימי בידוד – זו נותרה בעינה, אמר מנהל תחום הקורונה בסוכננות ד"ר הנרי וולקה (Henry Walke), "כדרך הטובה ביותר להפחתת סיכון הפצת נגיף קוביד 19".

בה בעת, לדבריו, הסוכנות זיהתה "שתי חלופות מתאימות" להמלצה האמורה. וולקה ציין כי הבידוד יכול להסתיים לאחר 10 ימים אם האדם לא פיתח תסמינים של המחלה – והוא יכול אף להסתיים לאחר 7 ימים אם האדם שאינו סימפטומטי קיבל תוצאה שלילית על בדיקה.

בית חולים בניו יורק, צילום: AFP בית חולים בניו יורק | צילום: AFP בית חולים בניו יורק, צילום: AFP

"אנו ממשיכים לעדכן ולדייק את ההנחיות שלנו למניעת הדבקה ולהגנה על האמריקאים", אמר וולקה, שהוסיף: "הורדת אורכו של הבידוד יכולה להקל על האנשים למלא אחר ההוראות הקריטיות לבריאות הציבור, תוך צמצום הקושר הכלכלי הכרוך בתקופת בידוד ארוכה יותר, במיוחד אם הם לא יכולים לעבוד במשך הזמן האמור".

וולקה ציין שגורמי בריאות רשמיים יכולים להתאים את להמלצות הסוכנות למצב בתחום השיפוט שלהם. לדבריו, ללא קשר למשך תקופת הבידוד, אנשים צריכים לנטר את הסימפטומים שלהם לכל אורך 14 הימים אחר החשיפה.

ד"ר ג'ון ברוקס, הרופאי הראשי בכוח התגובה ב-CDC לקוביד 19, אמר שסיום הבידוד לאחר 10 ימים ללא בדיקה שלילית מייצר סיכון של כ-1% בהדבקת בני אדם אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות