אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוררות בין הגרטנרים לדן גרטלר: נחשפת מעורבות השותף לשעבר של נוחי דנקנר צילום: : יח"צ

הבוררות בין הגרטנרים לדן גרטלר: נחשפת מעורבות השותף לשעבר של נוחי דנקנר

לאחר חשיפת הבוררות החשאית בתחילת השבוע, מתבררים פרטים נוספים מההליך; כך מתברר שאחד העדים המרכזיים והמשמעותיים בבוררות היה איש העסקים הסלובני דארקו הורבט (51), דירקטור ומבעלי השליטה לשעבר בקבוצת אי.די.בי, שקיבל 2.5 מיליון דולר כדי למסור מידע לגרטנרים

03.12.2020, 07:08 | תומר גנון

עם חשיפת הבוררות החשאית בין הגרטנרים לדן גרטלר בתחילת השבוע, מתבררים פרטים נוספים מההליך. כך מתברר שאחד העדים המרכזיים והמשמעותיים בבוררות היה איש העסקים הסלובני דארקו הורבט (51), דירקטור ומבעלי השליטה לשעבר בקבוצת אי.די.בי.

קראו עוד בכלכליסט

דארקו הורבט. הובטחו גם אחוזים, צילום: : יח"צ דארקו הורבט. הובטחו גם אחוזים | צילום: : יח"צ דארקו הורבט. הובטחו גם אחוזים, צילום: : יח"צ

הורבט הקים בגיל 20 בלבד את חברת אקטביה, מהתאגידים הגדולים בסלובניה אז. הוא התחיל להשקיע בישראל ב־1994, והיה עד 2005 שותפו של איש העסקים נוחי דנקנר, ובעל המניות השני בגודלו בחברת גנדן שהחזיקה בשליטה באי.די.בי. דנקנר, שהרבה להתראיין באותם ימים על ההשפעה שיש להורבט עליו, קנה את חלקו בגנדן בדרך להשתלטות על הקונצרן. ב־2006 קיבל הורבט תואר ד"ר של כבוד מאוניברסיטת חיפה.

המעורבות של הורבט בסכסוך היתה מתן תצהיר מטעמם של הגרטנרים ומסמכים שונים שהעביר להם בקשר לעסקיהם המשותפים עם דן גרטלר. מעדות הורבט בבוררות התברר כי הוא קיבל 2.5 מיליון דולר מהאחים גרטנר. הובטח לו גם סכום כסף נוסף, 9%-6% מתוצאות הבוררות. הגרטנרים הודו ששילמו לו כסף, אך טענו שהיה מדובר בהלוואה ובסכומים שנאלצו לשלם לו כדי לשים ידם על מסמכים רגישים שהחזיק והוסתרו מהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות