אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך המיליונים של הגרטנרים עם יורשי עו"ד יעקב וינרוט נתקע צילום: יריב כץ

סכסוך המיליונים של הגרטנרים עם יורשי עו"ד יעקב וינרוט נתקע

השופט בדימוס אורי גורן שימש כבורר כמה שנים בסכסוך של הגרטנרים שהתגלע עם עו"ד וינרוט שנפטר בשנת 2018. אלא שכעת התפטר גורן והצדדים יצטרכו למצוא בורר חדש, או לפנות לבית המשפט

03.12.2020, 07:08 | תומר גנון

התפטרותו של הבורר בסכסוך המיליארדים בין הגרטנרים לדן גרטלר, נשיא בית המשפט המחוזי בדימוס אורי גורן, לאחר שהתברר לו שחוקר פרטי נשלח להתחקות אחריו, צפויה לעכב סכסוך כספי משמעותי נוסף עבורם – מיליוני דולרים שהם דורשים כפיצוי מיורשיו של עו"ד יעקב וינרוט.

קראו עוד בכלכליסט

גורן שימש כבורר זה כמה שנים בסכסוך של הגרטנרים שהתגלע עם עו"ד וינרוט שנפטר בשנת 2018. זאת בשל ייצוגם של השניים על ידי וינרוט ועשרות מיליוני שקלים שהם העבירו לו. לאחר מותו הבוררות נמשכת, כשאת ילדיו של וינרוט מייצג עו"ד פיני רובין ממשרד גורניצקי ושות' ואת הגרטנרים מייצג עו"ד אלקס הרטמן ממשרד ש.הורביץ. אלא שכעת התפטר גורן והצדדים יצטרכו למצוא בורר חדש, או לפנות לבית המשפט.

 עו"ד יעקב וינרוט ז"ל, צילום: יריב כץ עו"ד יעקב וינרוט ז"ל | צילום: יריב כץ  עו"ד יעקב וינרוט ז"ל, צילום: יריב כץ

וינרוט, כך עולה ממכתב ששלח ביולי 2010 לבית הדין הרבני בבני ברק, שאליו פנה דן גרטלר עם ראשית הסכסוך שלו עם הגרטנרים, היה זה שרקח וניסח את שורת הסכמי ההשקעה ושיתוף הפעולה בנושא הזכויות ממשאבי הטבע באפריקה (נפט, יהלומים, נחושת) שעליהם מתקוטטים הגרטנרים עם גרטלר זה למעלה מעשור.

"הוסמכתי להיות בורר בכל המחלוקות שביניהם או למנות בורר, וכן להשלים פרטים שלא נקבעו בחוזים ביניהם", עדכן וינרוט את בית הדין. "הדבר נבע מיחסי אמון יוצאי דופן ששררו בשעתו ביני לבין הצדדים, ומהיותי מעורב בשלב ההוא מעורבות אינטנסיבית בעסקאות שביניהם". אלא שהיחסים של וינרוט עם הצדדים, כך הוא כותב לבית הדין, עלו על שרטון. "היחסים הללו אינם קיימים עוד, לדאבוני, והצדדים המשיכו בפעילותם ללא מעורבות שלי". וינרוט הודיע לביה"ד שהוא התכוון למנות את תאודור אור, המשנה לנשיא ביהמ"ש העליון לשעבר, כבורר, אולם משה גרטנר התנגד. לבסוף מונה השופט גורן, והגרטנרים מצדם פתחו בהליכים מול וינרוט עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות