אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם ביצועים מרשימים: יצרניות הרכב הקטנות מייצרות מכוניות חשמליות עתירות הספק

עם ביצועים מרשימים: יצרניות הרכב הקטנות מייצרות מכוניות חשמליות עתירות הספק

היספאנו סוויזה הספרדית-שוויצרית מציגה דגם חדש בשם "כרמן", עם מנוע חשמלי שמפיק לא פחות מ-1,114 כוחות סוס; במקביל, באיטליה, פינינפארינה מודיעה על ביצוע מבחנים לדגם ה"באסטסיה" שלה; במקרה הזה, ארבעה מנועים חשמליים מפיקים 1,900 כוחות סוס, נתון שנראה כמעט דימיוני עבור מכונית בעלת מנוע בנזין או דיזל

03.12.2020, 13:32 | תומר הדר

בימים אלה קשה להתעלם מתופעה חדשה - יצרני רכב אשר מציגים מכוניות חשמליות בעלות ביצועים מרשימים – חלקם מוכרים יותר, וחלקם נמצאים דווקא על צידו האנונימי של הספקטרום - ולשם כך מגייסים שמות מוכרים.

קראו עוד בכלכליסט

"באסטסיה" של היצרנית פינינפארינה "באסטסיה" של היצרנית פינינפארינה "באסטסיה" של היצרנית פינינפארינה

כך, היספאנו סוויזה מציגה דגם חדש בשם "כרמן". למי שאינו נמנה על מועדון המולטי-מיליונרים שנהג להסתובב באירופה במהלך שנות השלושים – היספאנו סויזה היא יצרנית רכב ספרדית-שוויצרית אשר נוסדה עוד בשנת 1904 והתבססה בעיקר על ידע תעופתי כדי לייצר מכוניות עבור עשירי אירופה. עם פרוץ המהפכה בספרד התפוררה היספאנו סוויזה ונעלמה - אך כעת המותג עובר תחיה הודות לקבוצת אנשי עסקים ספרדים אשר החליטו לממש את זכויותיהם על השימוש בשם.

ההיספאנו סוויזה החדשה, שנקראת כרמן בולון, היא למעשה גרסה משודרגת של ההיספאנו סוויזה "כרמן" שהוצגה לפני שנים ספורות כמכונית הקאמבק של אותה קבוצת משקיעים ונקראת על שם מירוץ היסטורי הנושא את אותו שם. הנתונים, עם זאת, רחוקים מלהיות היסטוריים: המנוע חשמלי ומפיק לא פחות מ-1,114 כוחות סוס אשר מזניקים את הכרמן בולון ל-100 קמ"ש תוך 2.6 שניות ועד 290 קמ"ש. טווח הנסיעה הרשמי הוא 400 קילומטרים מרשימים והמחיר הוא 1.65 מיליון אירו.

"כרמן" של היספאנו סוויזה "כרמן" של היספאנו סוויזה "כרמן" של היספאנו סוויזה

במקביל, באיטליה, מודיעה פינינפארינה על ביצוע מבחנים לדגם הכל-חשמלי של הסדנה, הבאסטסיה. במקרה של מכונית העל האיטלקית, ארבעה מנועים חשמליים מפיקים 1,900 כוחות סוס, נתון שנראה כמעט דימיוני עבור מכונית בעלת מנוע בנזין או דיזל. הבאטיסטה מצוידת במנגנון אשר מחלק את מומנט המנועים כך שיגיע אל הגלגלים בעלי האחיזה הגבוהה ביותר, וגם ברמקולים מיוחדים אשר ידמו צליל של מנוע בנזין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות