אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפתחות בישראייר: בנק השקעות קנדי בשיתוף חברה אוסטרלית מציעים 170 מיליון שקל במזומן צילום: דני שדה

התפתחות בישראייר: בנק השקעות קנדי בשיתוף חברה אוסטרלית מציעים 170 מיליון שקל במזומן

בנק ההשקעות הקנדי בדייה קפיטל שבבעלות הישראלי שלמה עובדיה, יחד עם חברת אמרוק מאוסטרליה, מוכנים גם לוותר על חוב של 5 מיליון דולר של אי.די.בי לישראייר; ההצעה הוגשה לעו"ד נאור ע"י יורם ראבד לפני כשעה; המחזיקים דורשים בטחונות מבנק ישראלי

03.12.2020, 20:31 | גולן חזני

התפתחות דרמטית בתהליך מכירת ישראייר. הערב, יממה אחרי שהמפרק אופיר נאור ביקש לאשר את ההצעה של רמי לוי בבית המשפט ולמכור לו את חברת התעופה, מגיעה הצעה חדשה משני גורמים זרים. 

קראו עוד בכלכליסט

בנק ההשקעות הקנדי בדייה קפיטל (Wadiah capital) בבעלות שלמה עובדיה, בנקאי בעל אזרחות ישראלית , וחברת אמרוק אוויאשן מאוסטרליה הפועלת גם בתחום התעופה, הגישו הצעה שעשויה להפוך ל"גיים צ'יינג'ר" מבחינת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי שמקבלים את התמורה בעיסקה. הקבוצה מיוצגת ע"י עו"ד יורם ראבד משמרד שיבלת.

שני הגופים מציעים 170 מיליון שקל במזומן עבור ישראייר. 70 מיליון יותר מההצעה של רמי לוי. באדיה קפיטל תחזיק 51% מהמניות אם העיסקה תתממש ואילו החברה האוסטרלית ביתר ה-49%. זאת, מאחר שהיתר אחזקה בחברת תעופה ישראלית מחייב אזרחות ישראלית. ההצעה היא ללא בדיקות נאותות ותקפה ל-60 יום מיום האישור בבית המשפט.

 

ההצעה נשלחה לפני כשעה למפרק אי.די.בי עו"ד אופיר נאור עם נכונות להפקיד מיד 10% משוויה כפיקדון. ההצעה מותנית בבדיקות נאותות של 60 יום וכאן גם נקודת התורפה שלה מבחינה מסויימת משום שרמי לוי מעביר מיידית 75 מיליון שקל למחזיקים. עם זאת, היות שמדובר בסכום גבוה, יתכן שהמחזיקים יסכימו לקחת את הסיכון. המחזיקים מבקשים ערבות מבנק ישראלי.

ישראייר , צילום: דני שדה ישראייר | צילום: דני שדה ישראייר , צילום: דני שדה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות