אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשפחה שהשקיעה את כל החסכונות בביטקוין ומטיילת בעולם צילום: Didi Taihuttu

המשפחה שהשקיעה את כל החסכונות בביטקוין ומטיילת בעולם

בשנת 2017, כשהביטקוין היה שווה 900 דולר, משפחת טאיהוטו מהולנד מכרה את כל רכושה, כולל בית ועסק מצליח - והימרה על ביטקוין. כשהמטבע קרס ב-2018 - היא רכשה עוד ממנו. מאז הם מטיילים בעולם ותורמים מחצית מהרווחים לצדקה. עכשיו, כשהמטבע נסק ל-20 אלף דולר, הם ממש לא חושבים שהבועה בדרך להתפוצץ: "לא נופתע אם הביטקוין יגיע ל-200 אלף דולר עד 2022"

05.12.2020, 10:16 | שירות כלכליסט

משפחת טאיהוטו (Taihuttu) המונה חמש נפשות, מכרה ב-2017 את כל הנכסים שלה, כולל עסק רווחי ובית ורכשה במקומם את המטבע הווירטואלי ביטקוין. במקביל, פתחה המשפחה במסע חובק עולם. כעת, ארבע שנים ו-40 מדינות לאחר מכן, הם עדיין לא מחזיקים בחשבון בנק, בבית או בכלל ביותר מדי רכוש אישי, והחסכונות נותרו צמודים לביטקוין. "נכנסנו לביטקוין כי רצינו לשנות את חיינו", אומר אב המשפחה דידי טאיהוטו בראיון ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

גם כשהמטבע קרס ב-2018 החליט טאיהוטו להוסיף עוד להשקעות שלו. לדבריו, הוא תמיד האמין שמטבע הקריפטו יתאושש. "אני חושב שזה מחזור שורי, המטבע יטפס לפחות ל-100 אלף דולר, אך לא אופתע אם יגיע ל-200 אלף דולר עד 2022".

טאיהוטו רכש את מרבית אחזקות הביטקוין שלו בתחילת 2017 כשעוד נסחר בסביבות 900 דולר, וחודשים ספורים לפני שזינק ל-20 אלף דולר. המשפחה המשיכה להשקיע בביטקוין גם כשהמחיר שלו הלך ועלה, כך שלא דאגו גם כשהבועה התפוצצה בתחילת 2018 והביטקוין נסחר במחיר של 3,000 דולר. "כשהביטקוין ירד, המשכנו לקנות עוד".

משפחת טאיהוטו. משקיעים בביטקוין ומטיילים בעולם, צילום: Didi Taihuttu משפחת טאיהוטו. משקיעים בביטקוין ומטיילים בעולם | צילום: Didi Taihuttu משפחת טאיהוטו. משקיעים בביטקוין ומטיילים בעולם, צילום: Didi Taihuttu

מחיר הביטקוין טיפס ביום שני לשיא וסגר על 20 אלף דולר, ולפי חלק מהפרשנים המטבע צפוי להמשיך ולעלות. טאיהוטו לא חושב שאנחנו בעיצומה של בועה נוספת, הוא אף הכפיל את השקעותיו. "אני לא חושב שהביקוש ירד", הסביר. "אני חושב שאנחנו בדרך למשבר היצע".

משפחת טאיהוטו. כבר 4 שנים מטיילים עולם, צילום: Didi Taihuttu משפחת טאיהוטו. כבר 4 שנים מטיילים עולם | צילום: Didi Taihuttu משפחת טאיהוטו. כבר 4 שנים מטיילים עולם, צילום: Didi Taihuttu

אחד ההבדלים בין הראלי של הביטקוין ב-2017 לעומת הראלי הנוכחי הוא שהפעם הצטרפו גם משקיעים מוסדיים, ביניהם חברות פינטק גדולות כמו סקוור ופייפל. "כשפייפל יתחילו למכור ביטקין ל-350 מיליון המשתמשים שלהם, הם יצטרכו גם לקנות את הביטקוין", הסביר טאיהוטו. "יהיה משבר היצע ענק, כי לא יהיו מספיק ביטקוין חדשים שייכרו בכל יום כדי לעמוד בביקוש מצד החברות הגדולות".

בכל מקרה, טאיהוטו טוען כי ההשקעה שלו בביטקוין לא נועדה רק ליצירת רווחים. לדבריו, הוא כבר תרם חצי מהכסף שהרוויח לצדקה, והוא, אשתו ושלושת ילדיהם מטיילים בעולם כבר ארבע שנים במטרה להפיץ את משנת המטבעות הדיגיטליים לכל עבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות