אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זו הפלטפורמה הדיגיטלית הראשונה שתקבל את מטבע הקריפטו הסיני צילום: גטי אימג'ס

זו הפלטפורמה הדיגיטלית הראשונה שתקבל את מטבע הקריפטו הסיני

חברת הסחר המקוון JD.com הודיעה שהפכה לפלטפורמה הווירטואלית הראשונה במדינה שמסכימה לקבל תשלומים במטבע שיזמה הממשלת הסינית - יואן דיגיטלי

05.12.2020, 12:12 | שירות כלכליסט
ענקית המסחר המקוון הסינית JD.com הודיעה כי הפכה לפלטפורמה הווירטואלית הראשונה במדינה שמסכימה לקבל תשלומים במטבע הווירטואלי שיזמה הממשלה הסינית, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

זרוע הפינטק של החברה, JD Digits, תסכים לקבל תשלומים ביואן דיגיטלי עבור חלק מהמוצרים שהיא מוכרת בפלטפורמה המקוונת, זאת במסגרת חלוקה ניסיונית של יואן דיגיטלי לתושבי העיר סוזהאו, הסמוכה לשנגחאי, כך לפי הודעה שפורסמה בחשבון WeChat הרשמי של החברה.

מחסנים של JD.com, צילום: גטי אימג מחסנים של JD.com | צילום: גטי אימג'ס מחסנים של JD.com, צילום: גטי אימג

מטבע היואן הדיגיטלי של סין נחשב ליוזמת המטבעות הדיגיטליים המתקדמת ביותר מצד בנק מרכזי, והיא נועדה כתגובה לאיום שמציבים המטבעות הדיגיטליים הפרטיים כמו ביטקוין וליברה של פייסבוק - ששינה באחרונה את שמו לדיים.

JD.com, צילום: גטי אימג JD.com | צילום: גטי אימג'ס JD.com, צילום: גטי אימג

לפי תוכנית הפיילוט, הרשות המקומית בסוזהאו והבנק המרכזי בסין ינפיקו 200 "מעטפות אדומות" של יואן דיגיטלי ל-100 אלף לקוחות שייבחרו בהגרלה. זוהי ההגרלה השנייה מסוגה המתקיימת, לאחר שהבנק המרכזי כבר חילק מטבע דיגיטלי בשווי כולל של 10 מיליון יואן ל-50 אלף תושבים שנבחרו בצורה אקראית בעיר שנזן.

נגיד הבנק המרכזי, אי גאנג (Yi Gang) אמר בחודש שעבר כי בארבעת החודשים האחרונים בוצעו עסקאות במטבע הדיגיטלי בשווי של מעל ל-2 מיליארד יואן.

JD.com , צילום: רויטרס JD.com | צילום: רויטרס JD.com , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות