אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
45 שנה אחרי אפל - סטיב ווזניאק מקים חברה חדשה צילום: גטי

45 שנה אחרי אפל - סטיב ווזניאק מקים חברה חדשה

מי שהיה בין מייסדי אפל באמצע שנות ה-70, מקים כעת פלטפורמה דיגיטלית בשם Efforce, שתסייע לחברות לקבל מימון לפרויקטים ירוקים: "אנחנו יכולים להציל את הסביבה שלנו"

05.12.2020, 15:00 | שירות כלכליסט

סטיב ווזניאק מקים חברה חדשה, 45 שנים לאחר שעזר לייסד את אפל מהחנייה של הוריו של סטיב ג'ובס.

קראו עוד בכלכליסט

 

אתר CNBC מדווח כי ווזניאק מקים עסק בתעשיית הטכנולוגיה הירוקה ובלוקצ'יין בשם Efforce. מדובר בפלטפורמה שתסייע לחברות לקבל מימון לפרויקטים ירוקים. "צריכת אנרגיה ופליטת פחמן דו חמצני ברחבי העולם צמחו בצורה אקספוננציאלית, וגרמו לשינויי האקלים ולהשלכות קיצוניות לסביבה שלנו, מסר ווזניאק בהצהרה. "אנחנו יכולים לשפר את דריסת הרגל האנרגטית שלנו ולהוריד את צריכת האנרגיה בלי לשנות את ההרגלים שלנו. אנחנו יכולים להציל את הסביבה שלנו פשוט על ידי יצירת יותר שיפורים באנרגיה".

עוד הוסיף כי הקים את החברה כדי שתהיה "הפלטפורמה המרוכזת הראשונה שמאפשרת לכולם לקחת חלק ולהרוויח פיננסית מפרויקטים לשיפור יעילות צריכת האנרגיה ברחבי העולם, וליצור שינוי משמעותי בסביבה". החברה משתמשת גם בטוקן בשם WOZX, שנחשף ביום חמישי בפלטפורמת HBTC, ויושק ב-Bithumb Global בשבוע הבא.

סטיב ווזניאק, צילום: businessinsider סטיב ווזניאק | צילום: businessinsider סטיב ווזניאק, צילום: businessinsider

"בימינו חברות קטנות רבות נמצאות בקשיים. הן לא יכולות להרשות לעצמן לעבור לתאורת LED, לפשט את תהליכי הייצור, או אפילו להתקין בידוד או מערכות לשימור חום, כל הצעדים האלה יכולים לחסוך להן כסף בטווח הארוך", הוסיף ג'קופו וויסטי, שייסד ביחד עם ווזניאק את החברה.

לדבריו, החברה מאפשרת לבעלי עסקים לרשום בצורה בטוחה את הפרויקטים המתוכננים לשיפור צריכת האנרגיה באינטרנט ולהשיג מימון מכל סוגי המשקיעים ברחבי העולם. בצורה כזו, לחברות יהיה יותר כסף זמין לשימוש לפרויקטים קריטיים אחרים כמו תשתיות או גיוס עובדים.

המיזם הראשון של ווזניאק, שהוקם ב-1976 הוא ענקית הטכנולוגיה אפל, עם שווי שוק של מעל 2 טריליון דולר.

מימין: סטיב ווזניאק וסטיב ג מימין: סטיב ווזניאק וסטיב ג'ובס, בראשית דרכה של אפל | צילום: אימג'בנק, Gettyimages מימין: סטיב ווזניאק וסטיב ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות