אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלע נדל"ן למבנה: הצעת הרכש נעשתה בניגוד לתקנות ני"ע ויש לתקן אותה צילום: אביגיל עוזי

פרסום ראשון

סלע נדל"ן למבנה: הצעת הרכש נעשתה בניגוד לתקנות ני"ע ויש לתקן אותה

על רקע המאבק על השליטה בקרן הריט טוענת הנהלת סלע שמבנה כללה בהצעה התניות, בניגוד לתקנות ני"ע, בהן קבלת אישור רשות המיסים למהלך. לדברי הקרן מבנה "ביקשה לעצמה נקודת יציאה מהצעת הרכש ולפיכך קבעה את קבלת האישור המקדמי כתנאי מתלה"

06.12.2020, 08:06 | חזי שטרנליכט

פרק נוסף במאבק על השליטה בקרן הריט סלע נדל"ן: הקרן פנתה במכתב בהול לחברת מבנה בנוגע להצעת הרכש שהגישה כדי להשתלט על סלע.  

קראו עוד בכלכליסט

בין הצדדים נמשכים הקרבות המשפטיים, על רקע הניסיון של מבנה בניהולו של דודו זבידה להשתלט על סלע נדל"ן. לשם השלמת ההשתלטות יש לבטל את מעמדה של סלע כחברת ריט ולהפוך אותה לחברה רגילה, ואז יוכלו בעלי המניות להצביע על הצעת הרכש.

במכתב של סלע נדל"ן למבנה היא דורשת לתקן עד היום (6 בדצמבר) אחר הצהריים את הצעת הרכש שלה, שבה נפלו לטענתה פגמים שונים, ולפיכך לדבריה  היא אינה עומדת לכאורה בהוראות תקנות הצעת הרכש. סלע טוענת כי אחד הפגמים בהצעת הרכש הוא שהיא מותנת בקבלת אישור מקדמי מרשות המיסים ("פרה רולינג") וכי לפי תקנות הצעת רכש – אין להתנות אותה בתנאים.

לפי סלע מספיק היה לציין שמבנה פועלת לקבל את האישור מרשות המיסים מבלי שיהיה צורך להתנות אותו בהצעת הרכש. "מכאן שמדובר בתנאי שאיננו חוקי לפי תקנות הצעת הרכש ואף איננו לגיטימי", טוענת סלע. לדברי קרן הריט, מבנה "ביקשה לעצמה נקודת יציאה מהצעת הרכש ולפיכך קבעה את קבלת האישור המקדמי כתנאי מתלה להצעת הרכש".

סלע טוענת עוד במכתבה כי מבנה לא השלימה את הגדלת הון המניות הרשום שלה, כנדרש מהצעת הרכש. והיא מבקשת ממבנה להבהיר מה יהיה דינה של הצעת הרכש אם האסיפה הכללית של מבנה לא תאשר את הגדלת ההון הרשום של מבנה לצורך הרכישה.

עורכי דינה של סלע טוענים בין היתר כי "מבנה קבעה מנגנון יצירתי במיוחד, שאין לו כל אחיזה בחוק החברות, בתקנות הצעת רכש ובפרקטיקה הקיימת בעניין זה, לפיו בעל מניות יכול לציין כי הוא מסכים להצעת הרכש אך לא מעוניין למכור את מניותיו". לטענת סלע "כך מנסה מבנה לזכות, באופן מטעה, בקולות התומכים לכאורה בהצעת הרכש אך אינם מעוניינים מסיבה כלשהי למכור את מניותיהם באותה הצעת רכש בה הם תומכים. אולם, לא ניתן לנתק בין ההסכמה להצעת הרכש לבין מכירת המניות בפועל, ועל כן, אפשרות זו איננה חוקית."

עוד מציינים בסלע כי מבנה הציעה בעקבות הצעת הרכש לתת ערבות מלאה לנושים הפיננסיים ביחס לחובות סלע שנאמדים ב-1.9 מיליארד שקל. אלא שלדברי סלע מבנה לא פירטה מהם מקורות המימון שיאפשרו לה לעמוד בהתחייבות הזו. הם דורשים ממבנה לפרט מהם מקורות המימון שעומדים לרשותה לשם מימוש ההתחייבות האמורה.

בסיכום המכתב, מחריף הטון המשפטי: לאחר שבמבנה הזהירו את דירקטוריון סלע במכתבים ששלחו אזהרות מהפרה לכאורה של חובת הזהירות, מזהירים פרקליטי סלע את מבנה ומציינים כי "העובר על הוראה מהוראות תקנות הצעת הרכש, דינו מאסר שישה חודשים או קנס". 

שמואל סלבין יו"ר סלע נדל שמואל סלבין יו"ר סלע נדל'ן | צילום: אביגיל עוזי שמואל סלבין יו"ר סלע נדל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות