אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריינסגייט גייסה 14 מיליון דולר להשלמת האישור לטיפול בשבץ מוחי צילום: ערן יופי כהן

בריינסגייט גייסה 14 מיליון דולר להשלמת האישור לטיפול בשבץ מוחי

סבב הגיוס של החברה שפיתחה טיפול חדשני לשבץ מוחי חסימתי צפוי לממן את פעילותה עד קבלת האישור שהוגש ל-FDA. עד היום גייסה החברה כ-97 מיליון דולר

06.12.2020, 12:20 | מאיר אורבך
חברת בריינסגייט (BrainsGate), שפיתחה טיפול חדשני לשבץ מוחי חסימתי (Ischemic Stroke System) השלימה סבב השקעה של 14 מיליון דולר לפי שווי של 147 מיליון דולר לפני הכסף. את הסבב הגיוס (F) הוביל משקיע חדש, קרן ההון המשותפת BNP וחברת ההשקעות והייעוץ SPERO, לצד המשקיעים הקיימים, אלרון, מדטרוניק, אגת, פיטנגו ו-Cipio. סבב הגיוס צפוי לממן את פעילותה של בריינסגייט עד קבלת אישור בקשת ה-PMA (אישור לפני שיווק ) שהוגשה ל-FDA, בניית נפח ייצור, והגשת בקשה לכיסוי ביטוחי ממשלת ארה"ב עבור מוצר ה-ISS שפיתחה. על פי IVC החברה, שקמה בשנת 2000, גייסה עד היום כ-97 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בטיפול שפתחה בריינסגייט חולה שבץ עובר תהליך קצר של כ-5 דקות שבו מוזרק שתל לתעלה קיימת. השתל יוצר גירוי עצבי שמגביר את זרימת הדם למוח כדי לשפר את מצבם של נפגעי שבץ חסימתי בחלון של 24 שעות מפרוץ השבץ.

במאי 2020 קיבלה בריינסגייט אישור שיווק באירופה (CE) עבור מוצר ה- ISS שלה. הגשת בקשת ה- PMA (אישור לפני שיווק) ל- FDA נעשתה בפברואר 2020. החברה מתכננת ליזום פעילויות מסחור בכפוף לאישור ה- PMA.

אבינועם דיין מנכ"ל brainsgate , צילום: ערן יופי כהן אבינועם דיין מנכ"ל brainsgate | צילום: ערן יופי כהן אבינועם דיין מנכ"ל brainsgate , צילום: ערן יופי כהן

אבינועם דיין, מנכ"ל בריינסגייט מסר: "בריינסגייט מעניקה תקווה חדשה למיליוני אנשים הסובלים ממגבלות טיפולי השבץ הקיימים כיום. אנו מודים למשקיעים שלנו על תמיכתם בסבב הגיוס הנוכחי. אנו מתכננים להשתמש במשאבים להשגת אישור PMA, להכין את החברה למסחור של הטכנולוגיה שלנו ולהמשיך במסע שלנו לשיפור מצבם של נפגעי השבץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות