אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השכיר הכי עשיר בעולם? המנכ"ל שמקבל כל חודש 108 מיליון דולר מאופציות צילום: CNBC

השכיר הכי עשיר בעולם? המנכ"ל שמקבל כל חודש 108 מיליון דולר מאופציות

חברת מחשוב הענן סנופלייק זינקה פי שלושה מאז שהונפקה בספטמבר האחרון, והמנכ"ל פרנק סלוטמן הפך לאחד המנהלים המתוגמלים ביותר בתעשייה; השווי הכולל של חבילת האופציות שיקבל סלוטמן עד אפריל 2023 עומד על 5.2 מיליארד דולר

06.12.2020, 12:37 | שירות כלכליסט

חברת מחשוב הענן סנופלייק (Snowflake) נהנית משנה מוצלחת למדי. 

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר דיווחה החברה כי ההכנסות ברבעון השלישי של 2020 זינקו ביותר מפי שניים לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ומחיר המניה שלה טיפס ב-223% מאז שהונפקה ב-15 בספטמבר. הודות לכך המנכ"ל פרנק סלוטמן הפך לאחד המנכ"לים המתוגמלים ביותר בתעשיית הטכנולוגיה.  

הנפקת סנופלייק בבורסת ניו יורק, צילום: רויטרס הנפקת סנופלייק בבורסת ניו יורק | צילום: רויטרס הנפקת סנופלייק בבורסת ניו יורק, צילום: רויטרס

סלוטמן הצטרף לחברה באפריל 2019 וחבילת התגמולים שקיבל כוללת חבילת אופציות שיוכל לממש בכל חודש במשך ארבע שנים. האופציות הללו שוות כעת מעל 108 מיליון דולר בכל חודש, כלומר בסביבות 1.3 מיליארד דולר בשנה. פירוש הדבר כי השווי הכולל של כל חבילות האופציות אותן יקבל עד אפריל 2023 עומד על סביבות 5.2 מיליארד דולר, בהתבסס על מחיר המניה הנוכחי. מניית החברה זינקה ב-14% ביום שישי וננעלה במחיר של 387.70 דולר.

השכר של סלוטמן כולל מעל 13.7 מיליון אופציות עם מחיר מימוש של 8.88 דולר. הוא יכול לממש את מרבית האופציות כבר עכשיו, אך חלקן ניתנות למימוש בכל חודש למשך תקופה של ארבע שנים החל מהחודש בו החל בתפקיד. בנוסף לכך סלוטמן מרוויח שכר בסיס של 375 אלף דולר בחודש, והוא זכאי להעלאות בשכר בהתאם לביצועים של החברה.

מסנופלייק סרבו להגיב על חבילת התגמולים של המנכ"ל.

מנכ"ל סנופלייק פרנק סלוטמן , צילום: CNBC מנכ"ל סנופלייק פרנק סלוטמן | צילום: CNBC מנכ"ל סנופלייק פרנק סלוטמן , צילום: CNBC

חבילת התגמולים העצומה היא בין השאר תוצאה של הערכת השווי העולה של החברה. באוקטובר 2018, כשישה חודשים לפני שסלוטמן מונה לתפקיד המנכ"ל, החברה ערכה סבב גיוס הון שהעניק לה הערכת שווי של 3.5 מיליארד דולר, כיום החברה שווה קרוב ל-110 מיליארד דולר.

סלוטמן אינו היחיד הנהנה מהמצב. סמנכ"ל הכספים מייקל סקארפלי הצטרף לחברה כמה חודשים אחריו ומבנה השכר שלו זהה. שווי האופציות שהוא מקבל בכל חודש עומד על סביבות 29 מיליון דולר. מייסד החברה, בנואה דייג'וויל, שמשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיה הראשי הוא בעל אחזקה בשווי 3.1 מיליארד דולר.

לפני שהצטרף לסנופלייק, שימש סלוטמן ההולנדי גם כמנכ"ל חברת אחסון הנתונים Data Domain ולאחר מכן כמנכ"ל ServiceNow המספקת שירותי מחשוב ענן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות