אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסטרקארד: "אם הטענות נגד אתר פורנהאב נכונות, נשקול את קשרינו איתו" צילום: שאטרסטוק

מסטרקארד: "אם הטענות נגד אתר פורנהאב נכונות, נשקול את קשרינו איתו"

לאחרונה פורסם ב"ניו יורק טיימס" כי האתר מפיץ סרטוני התעללות בילדים ואלימות. בעקבות כך, ברשתות החברתיות קראו לחברות כרטיסי האשראי למנוע תשלומים ולהפסיק לעבוד עם האתר

06.12.2020, 14:11 | שירות כלכליסט
חברת כרטיסי האשראי מסטרקארד בוחנת מחדש את הקשרים שלה עם מינדגיק (MindGeek), החברה-האם של פורנהאב, זאת לאחר שטור שפורסם ב"ניו יורק טיימס" האשים את אתר הפורנו בהפצת סרטונים המציגים התעללות בילדים ואלימות.

קראו עוד בכלכליסט

ממסטרקארד נמסר כי הם אינם מוכנים לקבל פעילות לא חוקית ברשת התשלומים שלהם, וכי הם עובדים ביחד עם רשויות אכיפת החוק וארגונים כמו המרכז הלאומי לילדים מנוצלים ואבודים כדי לזהות עסקאות לא חוקיות. בפורנהאב הכחישו את הטענה שהם מאפשרים להעלות לאתר סרטונים של ילדים.

"אנחנו חוקרים את ההאשמות שהועלו ב'ניו יורק טיימס' ועובדים ביחד עם הבנק של מינדגיק כדי להבין את הסיטואציה, זאת בנוסף לצעדים נוספים שכבר נקטנו", נמסר בהצהרה מצד החברה. "אם הטענות יתגלו כמבוססות, ננקוט בפעולה מיידית".

כרטיס אשראי מאסטרקארד , צילום: רויטרס כרטיס אשראי מאסטרקארד | צילום: רויטרס כרטיס אשראי מאסטרקארד , צילום: רויטרס

הטור ב"ניו יורק טיימס" שכתב ניקולס קריסטוף, תיאר כיצד הועלו לאתר תיעוד של תקיפות מיניות וסרטון של נערה עירומה בת 14. הטור עורר תגובות נזעמות במדיה החברתית, כולל ציוץ בטוויטר מצד המשקיע ביל אקמן שקרא לחברות כרטיסי האשראי למנוע תשלומים ולהפסיק לעבוד עם פורנהאב עד "שהמצב יתוקן". קריסטוף האשים כי בפורנהאב לא פועלים בצורה מספקת כדי לחסום העלאת סרטונים של אלימות, ואף מאפשרים להוריד את הסרטונים ישירות מהאתר כך שניתן להמשיך ולהפיץ אותם גם לאחר שהם נחסמים.

פורנהאב, צילום: שאטרסטוק פורנהאב | צילום: שאטרסטוק פורנהאב, צילום: שאטרסטוק

מסטרקארד ויריבתה ויזה לא עובדות ישירות עם קמעונאים, אלא אתרי אינטרנט שמעוניינים לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי או כרטיסי חיוב פונים לבנק שמסייע להם לעבד את התשלומים. מוויזה לא התקבלה תגובה.

במסטרקארד ציינו בהצהרה כי כאשר הם מזהים פעילות לא חוקית ברשת שלהם, הם פונים קודם לבנק כדי לנתק את הקשרים, אלא אם מיישמים תוכנית יעילה לשיפור המצב.

באופן כללי נושא עיבוד התשלומים עבור אתרי תוכן למבוגרים מפלג את תעשיית התשלומים והבנקאות, ועובדים בתעשיית המין אף התלוננו שחשבונות הבנק שלהם נסגרו לאחר שהבנקים גילו מה העיסוק שלהם.

בפייפאל לדוגמה לא מוכנים לעבוד עם פורנהאב, ולא ניתן לשלם באתר עם אמריקן אקספרס. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות