אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס תרכוש 20% נוספים בסוכנות 'אורן מזרח', תמורת 32 מיליון שקל צילום: פאביאן קולדורף

הפניקס תרכוש 20% נוספים בסוכנות 'אורן מזרח', תמורת 32 מיליון שקל

חברת הביטוח תרכוש את המניות מידי מנכ"ל סוכנות הביטוח אורן כהן, בעסקה שתגדיל את הנתח של הפניקס ל-70%; המכירה מעניקה ל'אורן מזרח' שווי של 160 מיליון שקל, ולפיכך הפניקס תרשום בעקבותיה רווח הון של 60 מיליון שקל

06.12.2020, 14:22 | נעמי צורף

אקזיט נאה לאורן כהן, מנכ"ל סוכנות הביטוח אורן מזרח שבשליטת הפניקס. חברת הביטוח הודיעה היום (א') כי תרכוש ממנו  20% נוספים מהסוכנות, תמורת 32 מיליון שקל - בכך תגיע הפניקס לאחזקה של 70% באורן מזרח.   

קראו עוד בכלכליסט

עסקה משקפת לסוכנות הביטוח שווי נאה של 160 מיליון שקל. על אף שהפניקס היא הצד הרוכש, היא גם תרשום רווח חשבונאי מהעסקה בגובה של 60 מיליון שקל בשל שערוך השווי בסוכנות הביטוח.

אורן מזרח פועלת בתחום הביטוח כ-20 שנה ונחשבת לאחת מסוכנויות הביטוח הגדולות בישראל. הסוכנות פועלת בכל תחומי הביטוח בארץ, מול 11 חברות ביטוח שונות, במגוון מוצרים ובמספר ערוצי הפצה. מדוחות הפניקס עולה כי בשנת 2019 תרמה הסוכנות לפניקס רווח של 9 מיליון שקל.

כהן הנחשב לדמות בולטת בעולם סוכנויות הביטוח.  בשנת 2009 רכשה הפניקס 50% מהסוכנות שהקים - שנתיים לאחר מכן רכשה את הסוכנות מזרח שירות לביטוח, ושם הסוכנות הממוזגת הפך לאורן מזרח.

הרכישה הנוכחיתהיא חלק מהאסטרטגיה של הפניקס, שבניהולו של אייל בן סימון, להתרחב בתחום סוכנויות הביטוח. בשבוע שעבר הציגה הפניקס את התכנית האסטרטגית שלה לחמש השנים הקרובות, עם  הצבת יעד שדל רווח של מיליארד שקל בשנה ותשואה להון שנתית של 12%-15%. 

במסגרת התכנית הדגישה הפניקס כי היא מתכוונת להשקיע במקביל גם בערוצי הפצה טכנולוגיים, בתחום הביטוח הישיר וגם בערוצי הפצה דרך סוכנויות הביטוח. בן סימון אמר על העסקה: "המעבר לשליטה בסוכנות מבטא את האמון הגדול של הקבוצה באורן כהן כמנהל מוכשר ודינמי ובסוכנות אותה הקים וניהל. בכוונת הפניקס להמשיך ולפתח את הסוכנות יחד איתו".

אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס , צילום: פאביאן קולדורף אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס | צילום: פאביאן קולדורף אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס , צילום: פאביאן קולדורף

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות