אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשל תאגידי נוסח ווטרסטון: הבעלים משכו ב"טעות" כספים במשך חמישה רבעונים רצופים צילום: YOUTUBE

ממשל תאגידי נוסח ווטרסטון: הבעלים משכו ב"טעות" כספים במשך חמישה רבעונים רצופים

ברשות ני"ע סבורים כי הטעות בנושא פירעון ההלוואה לבעלים מעידה על קיומה של חולשה מהותית בבקרות הפנימיות של חברת הנדל"ן האמריקאית

07.12.2020, 07:03 | יניב רחימי
הדו"חות הכספיים של ווטרסטון לרבעון השלישי חושפים מחלוקת בין רשות ני"ע לבין חברת הנדל"ן האמריקאית ביחס לחומרת הליקוי שהתגלה ברבעון הקודם. במהלך הרבעון השלישי של 2019 דיווחה ווטרסטון כי הלוואה שהחברה העניקה לבעליה נפרעה במלואה, אולם במהלך הרבעון השני של 2020 ווטרסטון פרסמה דיווח מיידי שלפיו נותרה יתרה שטרם נפרעה בסכום של 730 אלף דולר בגין ריבית שנצברה ולא נפרעה. לאחר שהדבר נודע ונידון בוועדת הביקורת של ווטרסטון, הוחלט על תשלום מיידי של יתרת הריבית על ידי בעלי השליטה שנצברה בתוספת הריבית שנשאה ההלוואה המקורית ושעמדה על 8%. התשלום בפועל בוצע ב־7 באפריל 2020.

קראו עוד בכלכליסט

רשות ני"ע דרשה מווטרסטון לבחון את הערכת חומרת הליקוי ולנמק מדוע הוא לא הוגדר כחולשה מהותית. ברקע לפניית הרשות ניצבות טעויות שונות בדיווחיה של ווטרסטון שכוללות שלוש העברות כספים בשוגג מהחברה לצדדים קשורים, אי־ביצוע של הפרשה להתחייבות לצדדים קשורים במועד, ולבסוף, טעות בעניין אי־קבלת כספים מהבעלים במועד שנקבע מראש בהסכם הלוואה.

רשות ני"ע סבורה כי הטעות בנושא פירעון ההלוואה לבעלים מעידה על קיומה של חולשה מהותית בבקרות הפנימיות של ווטרסטון. "החברה גילתה טעויות ביתרות ובגילויים הקשורים לפעולות מול צדדים קשורים פעם אחר פעם. למעשה, כל דו"ח כספי של החברה החל מדו"חות כספיים לרבעון שלישי 2017, כלל טעות מהותית הנוגעת ליתרות וגילויים בקשר עם צדדים קשורים".

לאור פניית הרשות נעשתה בווטרסטון בחינה נוספת של הנושא, ודירקטוריון החברה הודיע כי הוא ממשיך להחזיק בעמדתו שלפיה האירוע בנושא פירעון ההלוואה לבעלים הוא בגדר ליקוי משמעותי, ולא חולשה מהותית כפי שטוענת רשות ני"ע. החוב של ווטרסטון כלפי מחזיקי האג"ח בישראל עומד על 321 מיליון שקל והאג"ח שלה נסחרות בתשואת אג"ח זבל של 24%.

ווטרסטון היא חברת נדל"ן פרטית שפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב ובעלי השליטה בחברה הם ניל שלום, אנטון מלצ'יאונדה וג'וש לוי.

מרכז מסחרי של ווטרסטון , צילום: אתר החברה מרכז מסחרי של ווטרסטון | צילום: אתר החברה מרכז מסחרי של ווטרסטון , צילום: אתר החברה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות