אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind The Tech TLV

"בעלי עסקים הבינו שהם חייבים לפתח את המסחר האלקטרוני - אחרת לא יהיו רלוונטיים בעתיד"

אפי דהן, מנהל אזור ישראל, מרכז ומזרח אירופה, בחברת פייפאל: "מי שהגיב מהר בתקופת הקורונה - הכין את האתר ושיפר את השירות והחוויה - הרוויח כסף ונהנה מהתקופה. מי שנשאר מאחור - התקשה לשרוד"

08.12.2020, 15:09 | אליחי וידל

"האפקט העיקרי של תקופת הקורונה על המסחר האלקטרוני הוא העובדה שבעלי עסקים הבינו שנוכחות דיגיטלית היא לא בבחינת nice to have - אלא משהו שהם חייבים" - כך אמר אפי דהן, מנהל אזור ישראל, מרכז ומזרח אירופה, PayPal בראיון במסגרת ועידת Mind The Tech TLV. "בעלי עסקים הבינו שהם חייבים לפתח את המסחר האלקטרוני אחרת לא יהיו רלוונטים בעתיד. מי שהגיב מהר מאד בתקופת הקורונה הכין את האתר, את התשתית שיפר תהליכים את השירות והחוויה - הגדיל את העסק הרוויח כסף ונהנה מהתקופה. מי שנשאר מאחור התקשה לשרוד בתקופה הזאת", אמר דהן.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, העסקים הקטנים בישראל הלכו צעד אחד קדימה ועשו את זה בצורה מהירה. "היום 40% מכל העסקים הקטנים בארץ מוכרים באינטרנט ואחד מכל שישה עסקים קטנים מוכר גם לחו"ל. מה שהכי מאפיין את התקופה הזאת היא שגם הקהל המבוגר בני 60 פלוס - נכנסו למעגל הקונים וכיום 70% מהם כבר קונים באינטרנט. כיוון שהקניות באינטרנט הם באחוז חדירה מאוד גבוה - 70% במבוגרים ולמעלה מ-85% באוכלוסיה הצעירה - זה אומר שאנחנו קונים הכל. עם זאת, בשנה האחרונה ראינו עלייה חדה מאוד ברכישת לימודים, קורסים, חוגים שאם בעבר היו עושים אותם אוף ליין הם עברו לאונליין".

אפי דהן, פייפאל אפי דהן, פייפאל אפי דהן, פייפאל

בתשובה לשאלה על התחרות הגוברת מול חברות האשראי ואפליקציות התשלומים אמר דהן כי "תחרות היא דבר מצוין, גורמת לכולם להיות חדים יותר ולמעשה מביאה לשירות טוב יותר - לצרכנים ולסוחרים. תפיסת השירות שלנו היא לתת שירות כמה שיותר גמיש רחב ועם כמה שיותר אופציות ולהרחיב את השירות במדינות שבהן ניתן לעשות זאת בצורה מהירה בלחיצה אחת, הלוואות, קרדיט ופתרונות שעוזרים לנו לשלם בצורה נוחה במגוון אמצעי תשלום, בעזרת כרטיסי אשראי או בעזרת ארנקים דיגיטליים".

"בחלק מהעולם הטכנולוגיה הזאת מאד פופולרית ובחלק מהעולם השתמשו בה בעבר בצורה מוגבלת. אנשים מאד רוצים טכנולוגיות שמאפשרות בטיחות בקנייה וגם בתחום הבריאות. השקנו את השירות באירופה, בארה"ב ובמזרח בצורה מאוד מוצלחת, בלי לגעת בכסף, בכרטיסים לא במסכים - רק בסריקה של הקוד שזה מעניק חווית קנייה נוחה ובטוחה. לכן נראה יותר ויותר תשלומים באמצעות טכנולוגיות ללא מגע", אמר דהן.

בהתייחסו להודעה של פייפאל על שילוב השימוש בביטקוין באפשרויות התשלומים של החברה, אמר דהן כי המטבע הדיגיטלי הוא תחום שפייפאל התחילה לחקור כבר לפני מספר שנים. "עשינו את כל הצעדים שצריך כדי להיכנס בצורה בטוחה ומשמעותית לתחום. כרגע השירות קיים בארצות הברית אבל הוא יתפתח לעוד מקומות בעולם. כיום אפשר לקנות ולהשתמש בביטקוין כמטבע לכל דבר כמו דולר. אפשר להחזיק את המטבע בארנק, אפשר לקבל ולשלם וזו רק תחילת הדרך ואני מניח שיהיו עוד הרבה התפתחויות בעולם ויגיע גם לאזור שלנו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות