אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

החל מינואר: מסגרת האשראי בכרטיסים מתכווצת. מה צריך לדעת?

לקוחות לאומי והפועלים קיבלו מכתבים על הקטנה משמעותית של מסגרת האשראי בתחילת החודש הבא. מה זה אומר? מדוע זה קורה? ומה אפשר לעשות בנידון? צפו בסרטון

07.12.2020, 17:08 | רועי ברגמן
בימים האחרונים שלחו בנק הפועלים ובנק לאומי מכתבים ללקוחות שלהם עם בשורה מרעישה - "מסגרת האשראי שלכם הולכת לקטון בעשרות אחוזים כבר ב-1 בינואר הקרוב".

קראו עוד בכלכליסט

מה זה אומר?

כשקיבלתם את כרטיס האשראי שלכם מהבנק קיבלתם גם מסגרת אשראי לשימוש בו. למסגרת הזאת אתם יכולים לדחוס מדי חודש את כל ההוצאות שתשלמו בסוף החודש - חשבון חשמל, סלולר, קניות בסופר, דלק וגם רכישות גדולות שפרסתם לתשלומים כמו טלוויזיה, פלייסטיישן או מקרר.עכשיו המסגרת הולכת להתכווץ באלפי שקלים. המרחק בין זה לחריגה מהמסגרת וחוסר יכולת להמשיך להשתמש בכרטיס נהיה קצר ביותר.

 

למה זה קורה?

תגידו תודה לשר האוצר לשעבר משה כחלון. אחד המהלכים שהוביל כחלון היה רפורמת שטרום שכל מטרתה הייתה לשבור את הריכוזיות של הבנקים ולהגביר את התחרות. הצעד המשמעותי באותה רפורמה הייתה הפרדה של חברות כרטיסי האשראי הגדולות, ישרכארט ולאומי קארד, משני הבנקים הגדולים – הפועלים ולאומי.

כרטיסי אשראי. המסגרת מתכווצת משמעותית, צילום: שאטרסטוק כרטיסי אשראי. המסגרת מתכווצת משמעותית | צילום: שאטרסטוק כרטיסי אשראי. המסגרת מתכווצת משמעותית, צילום: שאטרסטוק

אבל ההפרדה עצמה לא מספיקה וכדי להבטיח שתחרות אכן תקרה, הוחלט לקצץ את מסגרות האשראי בכרטיסי האשראי הבנקאיים ולעודד את הלקוחות לקחת כרטיס נוסף עם מסגרת אשראי נוספת מחברות האשראי - והנה לכם תחרות.

אבל מובילי הרפורמה שכחו את הלקוחות, שעכשיו צריכים להתמודד עם המכתב הזה. קיבלתם מכתב מהבנק? צפו בסרטון כדי לקבל עזרה ראשונה פיננסית כיצד מתמודדים איתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות