אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ד"ר יעל מנדל תיכננה לפתור בעיה בלב, ומצאה את עצמה מפתחת תרופה לאפילפסיה

30 דקות או פחות

ד"ר יעל מנדל תיכננה לפתור בעיה בלב, ומצאה את עצמה מפתחת תרופה לאפילפסיה

אחרי שנאלצה לסגור סטארט-אפ שהקימה בעקבות קרב משפטי, אבל לא הרימה ידיים ועברה לתחום של שינוי ייעוד של תרופות קיימות לטיפול בבעיות שונות. עכשיו היא רצה קדימה בתקווה למצוא טיפול חדש למחלת הנפילה

07.12.2020, 12:05 | שירות כלכליסט

ד"ר יעל מנדל מצאה דרך לשפר את מדידת קצב הלב אצל מי שנמצא אצלם פרפור עליות, וכבר הקימה חברה שתיישם את השיטה הזו כדי לחסוך ימי אשפוז מיותרים וגם דאגה של המטופלים. אבל אז היא נקלעה לקרב משפטי סביב הפיתוח, אליו הגיעה במהלך עבודתה בבית החולים מאונט סיני בניו יורק, ונאלצה לסגור את החברה ולוותר על התוכנית.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

"הרגשתי שאני צריכה ניצחון אחרי הדבר הזה", היא מספרת בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" , ובמסגרת החיפושים היא נכנסה לתחום של שינוי ייעוד של תרופות - כלומר, שימוש בתרופות קיימות לטיפול במחלות שונות מאלו שעבורן הן פותחו במקור.

יעל מנדל יעל מנדל יעל מנדל

"פיתוח תרופה זה תהליך מאוד ארוך ויקר", היא מסבירה. "עד שמסיימים אותו כבר לא נשאר הרבה זמן שבו התרופה נמצאת תחת הגנת פטנט, וזה לא משתלם. שינוי ייעוד של תרופות קיימות משנה את התמונה - זה מקצר את הדרך לפיתוח טיפול חדש וחוסך עלויות".

כך היא הגיעה ביחד עם השותפים החדשים שלה לרופא שמטפל בחולי אפילפסיה בעזרת תרופה שמיועדת לשימוש אחר לחלוטין. "הנתונים שלו מטורפים", היא מספרת, ומסבירה איך הקורונה כמעט עצרה את היוזמה החדשה ומה היא למדה מכל התהליך שעברה.

ד"ר יעל מנדל תיכננה לפתור בעיה בלב, ומצאה את עצמה מפתחת תרופה לאפילפסיה
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןד"ר יעל מנדל תיכננה לפתור בעיה בלב, ומצאה את עצמה מפתחת תרופה לאפילפסיה

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

הילה בר, מנהלת שיווק ב-Wix.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות