אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי המינוי של לוינגר למנכ"ל: סבב מינויים בחברה המרכזית צילום: אורן גולן

אחרי המינוי של לוינגר למנכ"ל: סבב מינויים בחברה המרכזית

אתמול נחשף בכלכליסט כי בחברה המרכזית (קוקה קולה ישראל) עמלים על שינוי מבני שיביא לאיחוד החברות השונות בקבוצה לחברה אחת, תחת ניר לוינגר, שימונה למנכ"ל הקבוצה; כעת מודיעה החברה על סבב מינויים נוסף במסגרתו ימונה הראל חייקין למנכ"ל מערך השיווק הקבוצתי וענבל הרסון למנכ״לית חברת המכירות

07.12.2020, 13:20 | גולן חזני

החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל) מודיעה כעת רשמית על מינויו של ניר לוינגר למנכ"ל החברה בישראל. אתמול נחשף בכלכליסט מינויו המסתמן של לוינגר וכן השינוי המבני שהחברה עומדת לבצע בישראל. החברה סירבה להגיב בסוף השבוע לפניות כלכליסט בנושא, אולם כעת, יממה לאחר הפרסום, היא פרסמה כאמור הודעה רשמית בעניין. 

קראו עוד בכלכליסט

לוינגר (48) עובד בחברה המרכזית 25 שנים בתפקידי ניהול מגוונים. הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים, בוגר תכנית מעוז למנהיגות חברתית ציבורית, וכן בוגר תכנית המנהלים של אוניברסיטת הארוורד. מאז 2015 מכהן לוינגר כמנכ"ל חברת המכירות וההפצה של הקבוצה.

לתפקיד בכיר נוסף ימונה הראל חייקין שמשמש כיום מנכ"ל מותגי קוקה-קולה בישראל. חייקין ימונה למנכ"ל מערך השיווק של הקבוצה כולה. לדברי גורמים בשוק הפרסום, "החברה המרכזית היא חברת מותגים ולכן תפקיד מנכ"ל מערך שיווק קבוצתי הוא תפקיד סופר אסטרטגי במבנה החדש של הקבוצה". תחת חייקין ימונו רפרנטים שיטפלו במותגים השונים.

לתפקיד מנכ"ל המערך התפעולי ימונה עופר ינקו, כיום מנכ"ל נביעות. לתפקיד מנכ"לית מערך המכירות והסחר תמונה ענבל הרסון, כיום סמנכ"ל המכירות של קימברלי קלארק. הרסון עובדת בקימברלי תחת טל רבן, לשעבר בכיר בחברה המרכזית.

הראל חייקין וניר לוינגר, צילום: אורן גולן הראל חייקין וניר לוינגר | צילום: אורן גולן הראל חייקין וניר לוינגר, צילום: אורן גולן

המנכ"ל החדש לוינגר יהיה כפוף לנשיא הקבוצה יורם שגיא, שמוביל את השינוי המבני. בכפיפות לשגיא ישנה גם פעילות בחו"ל. השינוי המבני צפוי לצאת לדרך בחודש הבא.

הקבוצה בנויה כיום מחברות שונות ונפרדות ובהן קוקה קולה (לרבות המותגים זירו, ספרייט ופאנטה), קרלסברג, פריגת, נביעות, טרה, יקב תבור ועוד. במרבית תחומי הפעילות אין סינרגיה בין החברות השונות בישראל - בראש כל אחת מהחברות הללו עומד כיום מנכ"ל והן בעלות מטה נפרד בתחומי הכספים, שיווק, משאבי אנוש, תפעול ועוד.

אחת הפעילויות הבודדות בקבוצה שעובדת לרוחב כבר כיום, היא חברת המכירות וההפצה בראשה עומד לוינגר.  מינויו של לוינגר הוא חלק משינוי מבני רחב שיבטל את ההפרדה בין החברות בישראל, שיתאחדו לחברה אחת, דבר שייצר סינרגיה בפעילויות התפעול, השיווק, הכספים וכדומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות