אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"חברות טכנולוגיות 5G, פינטק וטכנולוגיות בריאות יקבעו ב-2021 את סדר היום"

מארק אנדרסן, בכיר ב-UBS אמר בוועידת Mind The Tech TLV של כלכליסט, כי "צריך לחשוב מעבר לשימושים שלנו היום במובייל כמו שיחות וידאו. אחד השימושים יהיה נהיגה אוטונומית גם ואינטרנט של הדברים. זה לא רק המהירות של הגלישה, אלא ביצוע בזמן אמת של פעולות"

09.12.2020, 16:01 | שירות כלכליסט

"שנת 2021 תהיה ההפך הגמור מ- 2020. אם 2020 היתה אחת השנים הרעות ביותר מבחינה כלכלית מאז מלחמת העולם השנייה, כאשר החובות שלנו גדלו, נעשינו מקומיים יותר והעולם הפך פחות שיוויוני, הרבה מזה ישתנה בחזרה ב-2021, שתהיה אחת השנים הכי טובות שראינו במונחים של צמיחה", כך אומר מארק אנדרסן, מנהל תחום הקצאת נכסים גלובליים במשרד מנהל ההשקעות הראשי ב-UBS בשיחה עם סופי שולמן מכלכליסט בוועידת

 Mind The Tech TLV של כלכליסט.

"זו תהיה עדיין שנה של שיעורי ריבית נמוכים ושנה של חיסון נגד קורונה מה שאומר שחלק מהמגזרים המסורתיים יותר כמו תעשייה וחברות התעופה יתאוששו. אבל אם נתחיל לחשוב על נוף ההשקעות בעשור הבא, צריך לחשוב על השקעה בטכנולוגיות של טרנספורמציה. אנו סבורים שחברות הענק בטכנולוגיה שכולנו מכירים היטב לא יקבעו את סדר היום, אלא חברות וטכנולוגיות חדשות יותר. אלה בעיקר חברות טכנולוגיות 5G, פינטק, טכנולוגיות בריאות וטכנולוגיות ירוקות. לשם אנחנו רוצים להביא את הלקוחות שלנו ושם אנחנו רואים הרבה הזדמנויות. וכמובן, חברות וגם ארצות כמו ישראל, אומת הסטארט-אפ, הן אלה שיפיקו תועלת מהעתיד הזה"

מה משמעות הדברים לגבי המשך הראלי במניות הטכנולוגיה שראינו ב-2020?

"ראינו ראלי מדהים לא רק בשנה האחרונה, אלא גם לאורך העשור האחרון כולו. הטכנולוגיה עיצבה את הדרך שבה אנו חיים. אבל כשמסתכלים קדימה לשנים הבאות, אנו צופים שלצד הסקטורים הוותיקים שירוויחו מהחזרה לשגרה, תהיה גם האצה למגמות חדשות ואלה יגיעו לא רק למגזר הטכנולוגיה, אלא תהיה התפשטות של הטכנולוגיות למגזרים כגון רפואה ופיננסים שיעבור שיבוש.

"במונחים של טרנספורמציה דיגיטלית, אנחנו חושבים שטכנולוגיית 5G היא אחד הדברים החשובים האלה שישיגו לנו גם חיבור מהיר יותר ושיהוי נמוך יותר במונחים של גישה לאינטרנט.  

מארק אנדרסן מארק אנדרסן מארק אנדרסן

"אנחנו חושבים שהטיפול הרפואי יעבור דיגיטציה עצומה בעשור הקרוב. לכן אנחנו מתמקדים בתחומים האלה שבהם ניתן לאתר חברות שיכולות לגדול בהכנסות, וחלק מהמודלים העסקיים החדשים האלה יכולים לגדול אף ב-300% בעשור הקרוב. אנליסטים שלנו מנסים למצוא מודלים עסקיים מלהיבים וחדשים וחברות חדשות שכדאי למשקיעים שלנו לבדוק".

מה 5G באמת ישנה בחיינו מעבר לסמל הקטן על המסך? אם האינטרנט יהיה מהיר פי 20, מה זה יעשה לי כמשתמש קצה?

"צריך לחשוב מעבר לשימושים שלנו היום במובייל כמו שיחות וידאו. אחד השימושים יהיה נהיגה אוטונומית, תחום נוסף שיקבל דחיפה הוא אינטרנט של הדברים. זה לא רק המהירות של הגלישה, אלא ביצוע בזמן אמת של פעולות.

"בתחום הרפואי נראה יותר תקציבים זורמים למערכות הבריאות בעקבות הקורונה - שירותי הבריאות הם סקטור שגדל, לא רק בגלל הקורונה אלא גם בגלל הזדקנות האוכלוסיה. על כן, גם מדינות מתפתחות יוציאו נתח יותר גדול מהתוצר על הבריאות.

"התחום השלישי שאנחנו מזהים הוא הפינטק ובראשו התשלומים הדיגיטליים. לכל חברות שירותי המחשוב יש היום שירותי תשלום משלהן. וברור שהן מנסות לקחת חלק מהסכום העצום של 225 טריליון דולר של תשלומים שמועברים בכל שנה. חלק הולך וגדל ממנו יהיה דיגיטלי ויש לאן לגדול. היום 39% מהתשלומים נעשים עדיין במזומן או צ'קים, כלומר, בדרכים מיושנות מאוד. שירותי התשלום מאפשרים לא להפיק רווח מיידי, אלא גם כדי להבין כיצד הצרכנים מתנהגים. אז אם אתה יודע איך אנשים מבצעים תשלומים, אתה יכול גם לחזות טוב יותר על מה הם יוציאו כסף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות