אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש מינה נאמן לחברת כוח האדם "דוד אל", המעסיקה מעל 1,000 עובדים צילום: טל שחר

ביהמ"ש מינה נאמן לחברת כוח האדם "דוד אל", המעסיקה מעל 1,000 עובדים

מדובר באחת מחברות כוח האדם והניקיון הגדולות בארץ, המעסיקה מהגרי עבודה ומבקשי מקלט; החלטת ביהמ"ש ניתנה בעקבות טענות של העובדים בחברה לפיהן לא קיבלו את שכר אוקטובר; הם מעריכים כי חובותיה כלפיהם עומדים על כ-10 מיליון שקל; דוד אל טענה מנגד כי בוצעה נגדה תרמית שהובילה לקריסתה

07.12.2020, 16:56 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי מרכז מינה אתמול (א') נאמן זמני לחברת כוח האדם וקבלן השירותים "דוד אל" המעסיקה מעל לכ-1,000 עובדים בתפקידי ניקיון, סדרנות ותפעול, אשר רבים מהם הינם מבקשי מקלט ומהגרי עבודה. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ מינתה לתפקיד הנאמן הזמני את עו"ד רונן נאוי והסמיכה אותו לתפוס את נכסי החברה ולבחון הצעות למכירתה.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת בית המשפט ניתנה בהמשך לבקשה שהגישו עשרות עובדים בדוד אל באמצעות עו"ד חיות גרינברג להורות על פירוקה של החברה. העובדים שהגישו הבקשה טענו כי היא סיימה את פעילותה ולא שילמה שכר למאות מהם בגין חודש אוקטובר 2020, וכן זכויות סוציאליות. מבקשת העובדים עולה כי החברה הוקמה בשנת 2010 ומחזיקה ברישיון קבלן כוח אדם וקבלן ניקיון מורשה מטעם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. במסגרת הבקשה טענו העובדים כי לחברה לקוחות גדולים בתחום השירותים והקמעונאות בהן הרשתות שופרסל ויוחננוף.

עו"ד חיות גרינברג, צילום: שני נחמיאס עו"ד חיות גרינברג | צילום: שני נחמיאס עו"ד חיות גרינברג, צילום: שני נחמיאס

במסגרת בקשת העובדים נטען כי "במהלך החודש האחרון נודע למרבית עובדיה כי המחאות שנמסרו להם לתשלום שכר חודש אוקטובר חוללו על ידי הבנק". המבקשים העריכו כי החוב של החברה לכלל עובדי החברה עומד על סך של כ-10 מיליון שקל. מנגד, החברה המיוצגת על ידי עו"ד רז מנגל ממשרד איתן ארז לא התנגדה למתן הצו וטענה כי בוצעה כלפי החברה פעולת מרמה על ידי צד שלישי שהובילה לקריסה ולהעברת הפעילות לחברה מתחרה. החברה ביקשה כי ימונה נאמן בעל ניסיון מוכח בביצוע חקירות בקשר לפעולות המרמה שבוצעו כביכול והברחת נכסים לגורמים שונים.

עו"ד חיות גרינברג, המתמחה בניהול משברים, הבראת חברות וחדלות פירעון מסרה בתגובה כי "מדובר בקריסה של אחת החברות הגדולות בתחום הכוח האדם וניקיון, אשר העסיקה עד לא מזמן 1,700 עובדים, חלק גדול מהם מבקשי מקלט שנקלעו למציאות מאד קשה. בחודשים האחרונים, גם בשל משבר הקורונה, הצטמצמו מחזורי ההכנסות של החברה והיא נתקלה יותר ויותר בקשיי גבייה. פנו אלינו מאות עובדים אשר לא קיבלו את שכר חודש אוקטובר ואנו פועלים במהירות אפשרית לייצב את המצב ולסייע לעובדים, לספקים וללקוחות החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות